Francja wstrzymała oddech. Ważą się losy "Złotego Trójkąta" przed Euro 2020

Karim Benzema nie dokończył towarzyskiego meczu Francji z Bułgarią. Gwiazdor Realu Madryt musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie na skutek urazu.

Karim Benzema wrócił do reprezentacji Francji po sześciu latach. Ostatni raz w kadrze zagrał w 2015 roku. Brak powołań dla gwiazdy Realu Madryt był pokłosiem skandalu. Napastnik został wtedy oskarżony o nakłanianie swojego przyjaciela Mathieu Valbueny, aby ten zapłacił szantażystom, którzy grozili mu ujawnieniem sekstaśmy z jego udziałem.

Grzegorz Krychowiak ocenia mecz z Islandią. 'Intensywność treningów trochę spadła'Grzegorz Krychowiak ocenia mecz z Islandią. Tłumaczy, co poszło nie tak, jak trzeba

Benzema został powołany do kadry po tym, jak urazu stawu skokowego nabawił się Anthony Martial. Napastnik Realu ma za sobą fantastyczny sezon. W 46 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił 30 goli i zanotował 9 asyst. Jego powołanie to ogromne wzmocnienie dla reprezentacji Francji, która jest jednym z głównych faworytów na Euro 2020.  Francuskie media opisały atak ich kadry jako "złoty trójkąt", na który składa się właśnie Benzema, a także Kylian Mbappe i Antoine Griezmann.

Karim Benzema zszedł z boiska z urazem

"Złoty trójkąt" może stracić jednak jednego ze swoich gwiazdorów. Chwile niepewności francuscy kibice przeżyli w 38. minucie meczu ich reprezentacji z Bułgarią. Benzema zderzył się swoim prawym udem z biodrem rywala i upadł na murawę. Na boisko wbiegli lekarze i zaczęli opatrywać napastnika. Ten w 41. minucie musiał opuścić murawę. Kamery pokazały załamanego Benzemę, który trzymał się za twarz.

Jednak pierwsze informacje nie są pesymistyczne. Francuskie media, powołując się na informacje od trenera Didiera Deschampsa, przekazały, że jest to najprawdopodobniej stłuczenie. Zmiana wynikała z chęci uniknięcia ryzyka. Stuprocentową pewność Francuzi będą mieli po badaniach.

Reprezentacja Francji ostatecznie wygrała z Bułgarią 3:0, a dwie bramki zdobył Olivier Giroud, który pojawił się na boisku w miejsce Benzemy. Jednego gola dorzucił Antoine Griezmann. Francja na Euro 2020 zmierzy się w fazie grupowej z Niemcami (15 czerwca w Monachium), Węgrami (19 czerwca w Budapeszcie) i Portugalią (23 czerwca, również w stolicy Węgier).

DLOPOGlik najpierw uspokoił kibiców, a potem padły niepokojące słowa. "Mamy trochę problemów"