Euro 2020: Rosja - Dania. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W trzeciej kolejce mistrzostw Europy w grupie B zmierzą się ze sobą Rosja i Dania. To spotkanie może zadecydować o tym, która drużyna awansuje do 1/8 finału Euro 2020. Kiedy odbędzie się mecz Rosja - Dania? Gdzie go obejrzeć? Transmisja TV, stream online.

Przed nami trzecia kolejka fazy grupowej Euro 2020. Najbliższe mecze zdecydują o awansie do 1/8 finału. W ostatnim meczu fazy grupowej reprezentacja Rosji zmierzy się z reprezentacją Danii. Oba zespoły mają już za sobą spotkania z faworytem grupy, czyli Belgią, a także teoretycznie najsłabszym zespołem - Finlandią. 

Zobacz wideo Ile polscy piłkarze mogą zarobić na Euro? Zdradzamy stawki i zasady

Mecz Rosja - Dania. Bilans dotychczasowych konfrontacji, szanse obydwu zespołów 

Rosja zajmuje drugie miejsce w tabeli. Zespół Stanisława Czerczesowa ma na koncie zwycięstwo z Finlandią 1:0 i przegraną 0:3 z Belgią. Duńczycy przegrali natomiast  0:1 z Finlandią i 1:2 z Belgią. Choć zespół jest na ostatnim miejscu w grupie, to wciąż ma szansę na awans do fazy pucharowej. 

Z kim zagrają Włosi? Tak wygląda drabinka Euro 2020Z kim zagrają Włosi? Tak wygląda drabinka Euro 2020

Teoretycznie starcie Rosjan z Duńczykami powinno być wyrównane. Dania jest bardziej utytułowanym zespołem z tej pary, gdyż ma na koncie mistrzostwo Europy z 1992 roku. Dodatkowo zespół dotarł dwukrotnie walczyła do półfinału turnieju. Dla porównania największym sukcesem reprezentacji Rosji jest półfinał osiągnięty na Euro 2008.

Obie drużyny rozegrały ze sobą 12 meczów, z których aż 10 wygrali Rosjanie (wliczamy w to również mecze rozegrane jako Związek Radziecki). Duńczycy mogą pochwalić się tylko jednym triumfem. Ostatnie spotkanie między Rosją a Danią odbyło się w 2012 roku w Kopenhadze. W towarzyskim meczu lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali wtedy 2:0. 

Dietmar Hamann skrytykował Cristiano Ronaldo za zachowanie w meczu Niemcy - Portugalia."Cristiano Ronaldo wyszedł na głupka. Wtedy zaczął się powrót Niemców"

Euro 2020. O której mecz Rosja - Dania? Gdzie oglądać mecz? Transmisja TV, stream online

Dania wszystkie mecze fazy grupowej rozgrywa u siebie. Z reprezentacją Rosji będą walczyli w Kopenhadze w poniedziałek 21 czerwca 2021 o godzinie 21.00. Mecze ostatniej kolejki odbywają się zawsze równocześnie, dlatego o tej samej porze na Stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu zagrają przeciw sobie Finlandia i Belgia. 

Mecz Rosji z Danią będzie można obejrzeć w TVP 1 oraz na stronie sport.tvp.pl. Relacja tekstowa z meczu będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: