Oficjalnie! Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2020!

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2020! Oficjalną informację podał portal Łączy nas piłka. Paulo Sousa zdecydował, że nikt nie zajmie miejsca napastnika Olympique Marsylia.

Arkadiusz Milik po przyjeździe na zgrupowanie narzekał na ból lewego kolana. Urazu nabawił się w końcówce meczu ostatniej kolejki ligi francuskiej, kiedy kopnął go w kolano jeden z piłkarzy Metz. W efekcie polski napastnik miał uszkodzoną łąkotkę i jego występ na Euro 2020 stanął pod dużym znakiem zapytania.

Zobacz wideo Trzech piłkarzy mocno zawiodło Souse! "To mogło być zamknięcie drzwi na Euro" [SEKCJA PIŁKARSKA EXTRA]

Chociaż w niedzielę zawodnik nie trenował z zespołem, to wszystko wyglądało na to, że na mistrzostwa Europy pojedzie. Paulo Sousa szykował nawet dla Milika 20 minut we wtorkowym, towarzyskim meczu z Islandią. W poniedziałek wieczorem gruchnęła jednak informacja, że szanse na występ napastnika Olympique Marsylia są niewielkie.

Milik jednak nie zagra na Euro 2020!

"Na koniec dnia słaba informacja" - napisał najpierw na Twitterze dziennikarz i komentator TVP, Mateusz Borek. "Wygląda na to, że występ Arkadiusz Milika w EURO jest wykluczony" - dodał Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Chwilę po nich informację oficjalnie potwierdził portal Łączy nas piłka. 

Iga Świątek trzy kroki od obrony tytułu! Z kim zagra o półfinał Roland Garros? Iga Świątek trzy kroki od obrony tytułu! Z kim zagra o półfinał Roland Garros?

"Dzisiejszy trening miał być testem i odpowiedzią na pytanie, czy uraz pozwoli 27-letniemu napastnikowi na grę w turnieju. Objawy, które odczuwał podczas zajęć, oraz dodatkowe badania przeprowadzone po nich potwierdziły, że uraz nadal nie pozwala piłkarzowi w pełni trenować ani rozgrywać meczów" - czytamy na portalu.

I dalej: "Ostatecznie po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020.".

Iga Świątek Ostatnie zagranie Świątek przejdzie do historii tenisa! I ten okrzyk po wygranej! [WIDEO]

Chociaż Sousa zdecydował się na powołanie listy rezerwowej zawodników, to w oficjalnym komunikacie czytamy, że żaden z tych piłkarzy nie zajmie miejsca Milika na mistrzostwach Europy.

We wtorek reprezentacja Polski zagra ostatni sparing przed rozpoczęciem tego turnieju. Zmierzy się z Islandią. Początek o godz. 18. Następnego dnia przeniesie się z Opalenicy do Sopotu, gdzie będzie miała swoją bazę na czas Euro 2020. Pierwszy mecz Polski w turnieju finałowym w poniedziałek 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

Więcej o: