Euro 2021. Austria - Macedonia Północna. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Spotkanie grupy C podczas Euro 2021 rozgrywane będą na Arenie Narodowej w Bukareszcie i Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie. W pierwszym meczu zagrają ze sobą Austria i Macedonia Północna. Kiedy i gdzie będzie można go obejrzeć?

W grupie C znalazły się Austria, Holandia, Macedonia Północna i Ukraina. Najmocniejszym zespołem w tej grupie jest Holandia. Ukraina i Austria brały udział w mistrzostwach Europy jedynie dwa razy, natomiast Macedonia Północna jest jednym z debiutantów turnieju. Pierwszy mecz w grupie C rozegrają Austria i Macedonia Północna. 

Zobacz wideo Problemy Hiszpanów przed Euro 2020. "Przygotowania zostały storpedowane przez koronawirusa"

EURO 2021. Drabinka. Na kogo mogą trafić Polacy po awansie z fazy grupowej?EURO 2021. Drabinka. Na kogo mogą trafić Polacy po awansie z fazy grupowej?

Mecz Austria - Macedonia Północna - bilans dotychczasowych spotkań, szanse obydwu drużyn 

Obie drużyny nie mogą pochwalić się dużym doświadczeniem na tego typu turniejach. Austria debiutowała w mistrzostwach Europy w 2008 roku jako współgospodarz europejskiego czempionatu. Austriacy zagrali wtedy w grupie z Polską, Chorwacją i Niemcami, jednak nie udało się im z niej wyjść. Po raz drugi w europejskich rozgrywkach zagrali w 2016 roku i ponownie zakończyli występy na fazie grupowej, natomiast Macedonia Północna debiutuje w mistrzostwach Europy. 

Euro 2021. Grupy. Jakie najciekawsze mecze?Euro 2021. Grupy na mistrzostwach Europy. Jakie najciekawsze mecze?

Do tej pory Austria i Macedonia Północna grały ze sobą jedynie dwa razy. Do obu pojedynków doszło stosunkowo niedawno, bo podczas eliminacji Euro 2021. W obydwu spotkaniach triumfowała reprezentacja Austrii, która pokonała Macedonię Północną 4:1 i 2:1. Austriacy uchodzą więc za faworyta tego spotkania. 

Euro 2021. O której mecz Austria - Macedonia Północna? Gdzie ogląda? Transmisja TV, stream online

Mecz Austrii z Macedonią Północną odbędzie się na Arenie Narodowej w Bukareszcie 13 czerwca 2021 o godzinie 18:00. Mecz będzie można obejrzeć w TVP 2 oraz na stronie sport.tvp.pl. Relacja tekstowa ze spotkania będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: