Niesamowity gol obrońcy na treningu reprezentacji Polski! "Koniec, kończymy" [WIDEO]

Reprezentacja Polski powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy. Na jednym z treningów zachwycił obrońca kadry Paulo Sousy, Michał Helik, który popisał się ekwilibrystycznym uderzeniem, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do Euro 2020, które rusza już 11 czerwca. Meczem otwarcia będzie konfrontacja Włochów z Turcją. Piłkarze Paulo Sousy od 24 maja intensywnie trenują w Opalenicy, gdzie zostaną do 8 czerwca. Na jednym z ostatnich treningów jeden z reprezentantów Polski popisał się cudowną bramką, która została udostępniona na oficjalnym koncie poświęconym kadrze - "Łączy nas Piłka".

Bramka autorstwa Michała Helika padła po fantastycznym uderzeniu nożycami. Były obrońca Cracovii idealnie złożył się do strzału, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony.

Zobacz cudowne trafienie Helika na treningu kadry w Opalenicy:

Pod wodzą Paulo Sousy Helik wystąpił już 57 minut w meczach eliminacji MŚ z Węgrami (3:3) i 53 minuty z Anglikami (1:2) na Wembley oraz 90 minut w towarzyskim meczu z Rosją (1:1).

Helik rozegrał znakomity sezon w Barnsley, które walczyło w barażach o awans do Premier League, ale ostatecznie angielskiemu zespołowi nie powiodła się ta sztuka, ponieważ okazało się słabsze w dwumeczu od Swansea. Środkowy obrońca zdobył w lidze aż pięć bramek i został uznany najlepszym piłkarzem Barnsley w swoim debiutanckim sezonie na zapleczu angielskiej elity przez kibiców.

To pierwszy sezon Polaka w Championship. Helik rozegrał 42 z 45 meczów na zapleczu Premier League, dokładając cztery spotkania w krajowych pucharach. W sumie strzelił sześć goli i zanotował jedną asystę.

Zagrożony wyjazd Milika na Euro. Sebastian Szymański czeka w pogotowiu

"Paulo Sousa przez dwa tygodnie zgrupowania w Opalenicy nie przeprowadził treningu, na którym przez cały czas miałby do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Selekcjonera najbardziej martwi stan kolana Arkadiusza Milika. Jeśli ostatecznie trzeba go będzie zastąpić, Sebastian Szymański jest gotowy. Codziennie trenuje według rozpiski trenerów Dynama Moskwa" - napisał nasz dziennikarz Dawid Szymczak w kolejnym raporcie z obozu w Opalenicy.

We wtorek o godz. 18 Polacy zagrają w Poznaniu ostatni sparing przed Euro. Następnego dnia przeniosą się już do turniejowej bazy w Sopocie. Polacy zmierzą się w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).