Nowe informacje ws. Covid-19 w kadrze Hiszpanii! "Dlaczego ich nie szczepili?"

Kadra Hiszpanii znajduje się w izolacji po zakażeniu Sergio Busquetsa. Wobec tego odwołano sparing z Litwą i w zamian zagra kadra u-21. A w kraju trwa dyskusja o tym, dlaczego piłkarze nie zostali zaszczepieni przed Euro, a sportowcy przed IO już tak.

Sergio Busquets, kapitan reprezentacji Hiszpanii opuścił obóz treningowy przed Euro 2020, po tym jak wykryto u niego COVID-19. O zakażeniu piłkarza poinformował hiszpańska federacja piłkarska. Busquets pozostanie w izolacji i na razie nie ma pewności, czy COVID-19 wyeliminuje go z całego turnieju.

Nowe informacje ws. koronawirusa w Hiszpanii

Wszyscy zawodnicy przeszli testy i w tej chwili nie ma kolejnych zakażonych. Przepisy są jednak jasne i cała drużyna została skierowana na izolację. Wiadomo, że inni zawodnicy mogą być w okresie inkubacji wirusa, a kolejne przypadki mogą pojawiać się w kolejnych dniach. Podobnie jak miało to miejsce np. w reprezentacji Polski w czasie marcowego zgrupowania. 

Kadrę Hiszpanii czekają bardzo niepokojące dni. Już teraz podjęto decyzję, że nie odbędzie się wtorkowy mecz towarzyski z Litwą, a w tym meczu zagra hiszpańska kadra u-21. Odwołane zostały także wszystkie inne aktywności, jak konferencje prasowe.

A w ostatnich dniach Busquets miał przecież kontakt z innymi kolegami z drużyny, a także rywalami, jak choćby Cristiano Ronaldo. To było jednak kilka dni temu i jest szansa, że jeszcze nie był zarażony. 

Dlaczego nie byli szczepieni?

W Hiszpanii wybuchła zaś burza o to, dlaczego żaden z piłkarzy nie został zaszczepiony przed Euro 2020, podobnie jak to miało miejsce w innych krajach. - RFEF nie rozumie, dlaczego hiszpańscy piłkarze nie zostali zaszczepieni, a olimpijczycy już tak. Przykładowo Francja, Belgia i Włochy zaszczepiły swoich piłkarzy. To hiszpański rząd był odpowiedzialny za szczepienie sportowców - donosi "Cope"

Pierwszy mecz Euro 2020 Hiszpania rozegra 14 czerwca ze Szwecją. 19 czerwca spotka się z Polską, a rundę grupową zakończy spotkaniem ze Słowacją - 23 czerwca.

Więcej o: