Dietmar Hamann znowu przesadził. Teraz uderza w Niemców. "Powinien odejść po kompromitacji"

Dietmar Hamann skrytykował Joachima Loewa za powołanie do reprezentacji Niemiec Thomasa Muellera i Matsa Hummelsa. Ekspert nie wróży dobrze niemieckiej drużynie. - Naszej kadrze brakuje jakości żeby myśleć o czymś więcej na Euro - powiedział w rozmowie z portalem racingpost.com.

Dietmar Hamann jest znany ze swoich kontrowersyjnych opinii, o czym przekonać mogli się niedawno polscy kibice. To właśnie ten były reprezentant Niemiec stwierdził, że Robert Lewandowski powinien odpuścić ostatni mecz sezonu z Augsburgiem i nie polować na rekord Gerda Muellera. - Byłby to piękny gest, gdyby powiedział: "Nie gram. Trzymam się od rekordu z dala". Bez Gerda Bayern nie byłby tam, gdzie jest dzisiaj – powiedział były gracz Bayernu i Liverpoolu. Natomiast kilka lat temu ten sam ekspert mocno skrytykował postawę Lewandowskiego sugerując, że jest on "problemem Bayernu", a klub powinien poszukać sobie nowego napastnika.

Zobacz wideo Ile polscy piłkarze mogą zarobić na Euro? Zdradzamy stawki i zasady [Studio Biznes]

Teraz Hamann może zajść za skórę niemieckim kibicom. W rozmowie z portalem racingpost.com ocenił szanse reprezentacji Niemiec na Euro 2020. Były reprezentant kraju nie miał złudzeń i stwierdził, że nie liczy na sukces reprezentacji. - To bolesne, ale trzeba powiedzieć, że naszej kadrze brakuje jakości, żeby myśleć o czymś więcej na Euro. Faworytami są Portugalczycy i Belgowie. Nam jest do nich daleko – powiedział Hamann w rozmowie z racingpost.com.

Arkadiusz MilikArkadiusz Milik znowu nie trenował! "Trudno to interpretować pozytywnie"

Dietmar Hamann krytykuje trenera. "Powinien odejść po kompromitacji"

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest według Hamanna osoba selekcjonera. Według niego Joachim Loew zbyt długo trwa na stanowisku trenera. - Mówiłem to już dawno temu. Joachim Loew powinien odejść po kompromitacji na mistrzostwach świata. W sparingu rozbiła nas Hiszpania, a w eliminacjach przegraliśmy nawet z Macedonią Północną – wylicza Hamann.

Jednym z największych grzechów selekcjonera jest według Hamanna przywrócenie do kadry Thomasa Muellera i Matsa Hummelsa, którzy zostali skreśleni przez trenera po mistrzostwach świata. Przypomnijmy, że na mundialu w 2018 roku Niemcy nawet nie wyszli z grupy. - Loew zrezygnował z graczy, z których nie powinien nigdy rezygnować, a kiedy pojawiły się problemy to znowu ich powołał. Nie wszyscy piłkarze będą z tego zadowoleni, zwłaszcza ci starsi. Jestem ciekaw, jak ich obecność wpłynie na atmosferę w drużynie – stwierdził były piłkarz Bayernu.

Niemców na Euro 2020 czeka bardzo trudne zadanie. Już w fazie grupowej czeka ich ciężka przeprawa. Ich rywalami będą Węgrzy, Portugalczycy i Francuzi.

Konflikt na linii Wilfredo Leon - Vital Heynen? 'Mnie też udzielają się emocje'Polacy rozbili Rosję, a Vital Heynen zaskakuje: "Wyniki są zbyt dobre"

Więcej o: