Kapitalne informacje dla kibiców! Wszystkie mecze Euro 2020 za darmo. Gdzie obejrzeć?

W piątek 11 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy rozgrywane w 11 miastach w 11 państwach. W grupie E znajduje się reprezentacja Polski, którą prowadzi Paulo Sousa. Gdzie można oglądać cały turniej Euro 2021?

Reprezentacja Polski będzie rywalizować na Euro 2021 w grupie E, w której znajduje się Słowacja, Hiszpania oraz Szwecja. Biało-czerwoni rozegrają swoje mecze w fazie grupowej odpowiednio 14, 19 i 23 czerwca. Spotkania ze Słowacją i Szwecją odbędą się na stadionie Gazprom Arena w Sankt Petersburgu, natomiast rywalizacja z Hiszpanią będzie miała miejsce na Estadio La Cartuja w Sewilli.

Zobacz wideo Paulo Sousa podjął ważną decyzję. "Chce budować dobrą atmosferę"

Euro 2021. Paulo Sousa wybrał już kadrę na mistrzostwa Europy. Bez żadnych niespodzianek

Paulo Sousa, tak jak wszyscy selekcjonerzy reprezentacji biorących udział w Euro 2021, do północy z 1 na 2 czerwca musiał zgłosić skład polskiej kadry. Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, w drużynie nie doszło do kontuzji i nie było zatem konieczności powoływania piłkarzy z listy rezerwowej. Na niej znajdował się m.in. Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki czy Sebastian Szymański.

Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy z dwóch meczów towarzyskich przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zremisowali 1:1 z Rosją w spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, a jedyną bramkę dla polskiej kadry zdobył Jakub Świerczok. Z powodu urazów Paulo Sousa nie miał do dyspozycji Macieja Rybusa, Arkadiusza Milika oraz Pawła Dawidowicza. Do tego wolne dostał Wojciech Szczęsny, natomiast Robert Lewandowski oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Polacy zagrają jeszcze towarzysko z Islandią. To spotkanie odbędzie się we wtorek 8 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie INEA w Poznaniu. Prawdopodobnie z tym rywalem reprezentacja Polski wystąpi w podstawowym składzie.

Gdzie można oglądać Euro 2021 w Polsce?

Prawa do transmitowania wszystkich spotkań w Polsce ma tylko Telewizja Polska. Żaden inny nadawca nie zdecydował się na nabycie sublicencji do pokazywania wybranych meczów mistrzostw Europy. To zatem oznacza, że wszystkie 51 spotkań będą dostępne do obejrzenia na antenach TVP - TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. W internecie spotkania obejrzymy za pośrednictwem strony internetowej sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej o: