Poważne osłabienie Anglików przed Euro. Piłkarz wycofał się z kadry przez kontuzję

Po stracie bramkarza Nicka Pope'a reprezentacja Anglii będzie musiała się pogodzić z kolejnym osłabieniem. Jak poinformował Manchester United na oficjalnej stronie internetowej, Mason Greenwood wycofał się z szerokiej kadry na Euro 2020 z powodu urazu.

Tuż przed ostatnią kolejką Premier League nadeszły pierwsze bardzo niepokojące informacje dla Garetha Southgate'a. Trener Burnley Sean Dyche poinformował, że bramkarz Nick Pope musi się poddać operacji kolana, co oznacza, że nie będzie mógł zagrać na Euro 2020. 29-latek był w ostatnim czasie podstawowym golkiperem reprezentacji i jego brak to poważny cios dla Anglików. Okazuje się jednak, że nie tylko Pope'a spotkał taki los. 

Zobacz wideo Lewandowski: Pierwszy mecz będzie ważny, bo może dać poczucie pewności siebie

Napastnik Manchesteru United nie jedzie na Euro. Szansa na pierwszy wielki turniej w karierze stracona przez kontuzję 

Jak poinformował Manchester United za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, z szerokiej kadry na Euro 2020 wycofał się Mason Greenwood. Młody napastnik chce wyleczyć przed nowym sezonem doskwierający mu już od dłuższego czasu uraz. Doznał go jeszcze w marcu podczas pierwszej części młodzieżowych mistrzostw Europy. Później występował w spotkaniach United, ale kontuzja nie została wyleczona do końca.

- Mason Greenwood wycofał się z szerokiej kadry reprezentacji Anglii, aby w pełni wyleczyć kontuzję. Ten sam uraz nie pozwolił mu wziąć udziału w marcowej części Euro U21 - czytamy w oświadczeniu klubu. - Mason pozostanie w Manchesterze i będzie przygotowywał się do kolejnego sezonu. Występ w kolejnym turnieju nie byłby pożądany. 

Greenwood prezentował w minionym sezonie bardzo dobrą dyspozycję. Strzelił 12 bramek i zaliczył sześć asyst w 52 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zaowocowało to powołaniem do 33-osobowej kadry Garetha Southgate'a. Selekcjoner reprezentacji Anglii we wtorek podejmie decyzję, kto jeszcze oprócz napastnika Manchesteru nie znajdzie się w kadrze na turnieju, ponieważ może zabrać tylko 26 piłkarzy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.