Grupowi rywale Polaków na Euro osłabieni. Kontuzja w ostatniej chwili

Spore problemy pojawiły się w reprezentacji Szwecji tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Z kadry grupowych rywali Polaków na Euro 2020 wypadł w ostatniej chwili obrońca Martin Olsson, który doznał urazu kości strzałkowej.

Reprezentacja Szwecji rozpoczęła zgrupowanie przed Euro 2020 tego samego dnia co reprezentacja Polski. W poniedziałek 24 maja Szwedzi spotkali się w nadmorskiej miejscowości Bastad. W trakcie przygotowań grupowi rywale Polaków mieli zaplanowane dwa mecze towarzyskie. Jeden z nich już rozegrali - 29 maja pokonali 2:0 Finlandię w Solnie. W ostatnim sprawdzianie przed Euro drużyna Janne Anderssona zmierzy się 5 czerwca również w Solnie z Armenią. 

Zobacz wideo Lewandowski: Pierwszy mecz będzie ważny, bo może dać poczucie pewności siebie

Problemy reprezentacji Szwecji przed Euro. Obrońca wypada z kadry przez kontuzję

Po wypadnięciu z kadry Szwecji na mistrzostwa Europy Zlatana Ibrahimovicia w drużynie pojawiły się kolejne problemy. Jak poinformowała szwedzka federacja na Euro 2020 nie zagra obrońca Martin Olsson. Grający na co dzień w BK Hacken zawodnik doznał kontuzji kości strzałkowej, która wyklucza go z gry na kilka tygodni.

33-letni Olsson występuje głównie na lewej stronie obrony. Do tej pory w barwach narodowych rozegrał 51 spotkań, w których zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. W kadrze na Euro zastąpi go również lewy obrońca, grający w duńskim Vejle BK Pierre Bengtsson. Pierwotnie miał być rezerwowym i opuścić zgrupowanie po sobotnim towarzyskim spotkaniu z Finlandią, ale kontuzja Olssona sprawiła jednak, że Bengtsson znalazł się ostatecznie w kadrze.

Swój pierwszy mecz na Euro 2020 Szwedzi rozegrają 14 czerwca z Hiszpanią w Sewilli. Następnie zmierzą się 18 czerwca ze Słowacją w Sankt-Petersburgu, a 23 czerwca również w Sankt-Petersburgu zagrają z reprezentacją Polski

Więcej o: