Pewna wygrana grupowych rywali Polaków przed EURO 2021. Szwedzi łatwo ograli Finlandię

Reprezentacja Szwecji wygrała 2:0 w meczu towarzyskim z Finlandią przed rozpoczęciem Euro 2021. Bramki dla kadry Trzech Koron zdobyli Robin Quaison oraz Sebastian Larsson.

Szwecja będzie jednym z trzech rywali reprezentacji Polski podczas fazy grupowej na Euro 2021. Kadra prowadzona przez Janne Anderssona tuż przed mistrzostwami Europy zaplanowała dwa mecze towarzyskie – z Finlandią (29 maja) oraz Armenią (5 czerwca). Zespół Trzech Koron ma za sobą pierwszy sparing, wygrany bez większego problemu.

Łatwa wygrana reprezentacji Szwecji z Finlandią. Po bramce zdobyli Robin Quaison oraz Sebastian Larsson

Od początku spotkania Szwedzi byli zdecydowanie lepsi, co przekładało się na liczne sytuacje bramkowe. Finlandia wyszła na mecz rezerwowym składem w formacji 1-5-4-1.

Pierwsza bramka dla Chelsea padła w 23. minucie. Mattias Svanberg zagrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Robina Quaisona, a zawodnik Mainz bez większego problemu pokonał bramkarza rywali. Kilkadziesiąt sekund później okazję na wyrównanie miał Onni Valakari, ale uderzył z okolic 13 metra i przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

W drugiej połowie Szwecja strzeliła drugą bramkę za sprawą Sebastiana Larssona z rzutu karnego w 58. minucie. Wcześniej Marcus Berg został sfaulowany przez Jesse Joronena w polu karnym. Pod koniec meczu Finowie starali się wywrzeć presję na przeciwniku, natomiast strzał Pyry’ego Soiri został obroniony przez Robina Olsena. – Chciałem, aby nasza gra w tym meczu wyglądała dobrze i myślę, że było to widoczne. Ogólnie jestem zadowolony z przebiegu spotkania – powiedział Janne Andersson w rozmowie ze szwedzką telewizją TV4.

Reprezentacja Polski zagra ze Szwecją 23 czerwca o godzinie 18:00 na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach fazy grupowej Euro 2021. Wcześniej Szwedzi podejmą Hiszpanię (14 czerwca) oraz Słowację (18 czerwca).