"Polacy będą cierpieć". Hiszpański trener nie daje szans reprezentacji Polski

- Spotkanie z Hiszpanią będzie dla Polaków niezwykle trudne - przyznał były trener Wisły Kraków Kiko Ramirez w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Hiszpan nie widzi szans dla Polski w meczu z reprezentacją swojego kraju na Euro, ale nie ma wątpliwości, że wyjście z grupy to obowiązek dla Polaków.

W poniedziałek reprezentacja Polski rozpoczęła w Opalenicy zgrupowanie przed zbliżającym Euro 2020. Nasi kadrowicze pozostaną tam do 9 czerwca i w międzyczasie rozegrają dwa spotkania towarzyskie - z Rosją (1.06, Wrocław) i Islandią (8.06, Poznań). Następnie przeniosą się do Trójmiasta, gdzie będzie ich baza podczas turnieju

Zobacz wideo Lewandowski: Pierwszy mecz będzie ważny, bo może dać poczucie pewności siebie

Reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach Europy po raz czwarty z rzędu. Polacy trafili do grupy E z Hiszpanią, Słowacją i Szwecją. Pierwsze spotkanie na turnieju rozegrają już 14 czerwca ze Słowacją w Sankt-Petersburgu. Następnie 19 czerwca w Sewilli zmierzą się z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej 23 czerwca ponownie w Sankt-Petersburgu podejmą Szwecję. 

Nawet murawa może zepsuć przygotowania do Euro 2020. Nawet murawa może zepsuć przygotowania do Euro 2020. "Podwójnie zmęczyliby mięśnie"

Kiko Ramirez nie widzi szans dla Polski w starciu z Hiszpanią na Euro. "Polacy będą cierpieć na murawie"

Zdecydowanym faworytem naszej grupy jest reprezentacja Hiszpanii. Podkreślił to także były trener Wisły Kraków Kiko Ramirez w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", który nie widzi szans dla reprezentacji Polski w starciu ze swoją drużyną narodową. Hiszpan nie ma jednak wątpliwości, że Polska musi wyjść z grupy. - Jeśli drużyna Luisa Enrique odpowiednio podejdzie do tego spotkania i będzie grała taki futbol, jaki chce, piłkarze Paulo Sousy będą cierpieć na murawie. To spotkanie będzie wtedy dla Polaków niezwykle trudne - powiedział hiszpański szkoleniowiec.

Ramirez odniósł się także do osoby selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Hiszpanowi wydaje się, że Polakom nie pasuje pomysł na grę Portugalczyka. - Nie jestem pewien, czy polska drużyna potrafi dostosować się do jego pomysłów - przyznał były trener Wisły Kraków

Krychowiak zagrał sezon życia, ale Sousa ma inną wizję. Klucz do sukcesu leży gdzie indziej Krychowiak zagrał sezon życia, ale Sousa ma inną wizję. Klucz do sukcesu leży gdzie indziej

Reprezentacja Hiszpanii wszystkie swoje spotkania grupowe rozegra w Sewilli. W pierwszym meczu zmierzy się 14 czerwca ze Szwecją.

Więcej o: