Sławomir Peszko jednoznacznie ocenił szanse Polaków na Euro. "Obym się mylił"

Sławomir Peszko wypowiedział się na temat szans reprezentacji Polski podczas nadchodzących mistrzostw Europy. Według zawodnika Wieczystej Kraków, drużyna Paulo Sousy "nie rokuje na wyjście grupy" i swój udział w turnieju zakończy już po pierwszych trzech meczach.

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do Euro 2020. Po ogłoszeniu przez Paulo Sousę listy powołanych na zbliżający się turniej, jedną z największych niespodzianek był brak Kamila Grosickiego. Piłkarz West Bromu nie znalazł uznania w oczach selekcjonera polskiej kadry.

Szpaler dla Roberta LewandowskiegoReprezentanci Polski zrobili niespodziankę Lewandowskiemu! Ale powitanie [WIDEO]

Sławomir Peszko ocenia brak powołania dla Grosickiego

Sławomir Peszko uważa, że skrzydłowy West Bromu powinien znaleźć się wśród powołanych. "Ja byłbym za tym, żeby Kamil jechał. Dlatego, że wiem, jak jest w drużynie, w szatni przed meczem. "Grosik" potrafi coś powiedzieć motywacyjnego zaraz po "Lewym", po meczu tak samo. Ale jeżeli to nie jest potrzebne trenerowi, trzeba mu zaufać" - powiedział Peszko w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Według byłego reprezentanta Polski, słabszy sezon w Anglii nie powinien być czynnikiem, który wyklucza Grosickiego z gry w kadrze. "Nie grałby może pierwszych skrzypiec, skoro mają być wahadła. Nie byłby od atmosfery. Od bycia częścią reprezentacji, w której jest od kilkunastu lat" - dodał.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Sławomir Peszko nie wierzy w polską kadrę

Sławomir Peszko wypowiedział się również na temat szans reprezentacji Polski podczas zbliżającego się turnieju. Zawodnik Wieczystej Kraków nie wróży jej sukcesu. "Dla mnie nie wyjdą z grupy. Obym się mylił. Może jak nie będziemy pompować balonu" - ocenił.

Lewandowski zdradził, o co zapytał obrońców Augsburga. Lewandowski zdradził, o co zapytał obrońców Augsburga. "Śmiałem się już sam do siebie"

Reprezentacja Polski podczas zbliżających się mistrzostw Europy zagra w grupie E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają 14 czerwca w Sankt Petersburgu przeciwko Słowakom.

Więcej o: