Valbuena skomentował powołanie Benzemy do kadry. "Bardzo mądrze"

- Jeśli Benzema wniesie coś pozytywnego do gry reprezentacji Francji, to będzie dobra decyzja dla wszystkich. O tym decydował trener, wszystko wyjaśni się na boisku - powiedział Mathieu Valbuena w rozmowie z francuskim radiem RMC Sport.

Karim Benzema został wyrzucony z reprezentacji Francji w 2015 roku z powodu skandalu obyczajowego. Napastnik Realu Madryt wtedy został oskarżony o nakłanianie swojego przyjaciela Mathieu Valbueny, aby ten zapłacił szantażystom, którzy grozili mu ujawnieniem sekstaśmy z jego udziałem. W miniony wtorek selekcjoner Didier Deschamps ogłosił, że Benzema będzie członkiem 26-osobowej kadry Les Bleus podczas EURO 2021.

Zobacz wideo Reprezentacja będzie grała trzema obrońcami? Paulo Sousa: Mam nadzieję, że zawodnicy dobrze zrozumieją nasze pomysły

Mathieu Valbuena komentuje powołanie dla Karima Benzemy. "Wszystko wyjaśni się na boisku"

Skrzydłowy Olympiakosu Pireus Mathieu Valbuena został poproszony przez dziennikarzy francuskiego radia RMC Sport o wyrażenie opinii na temat powołania dla Karima Benzemy. Valbuena nie ma pretensji do Didiera Deschampsa, że zdecydował się na ponowne powołanie napastnika Realu Madryt. - Jeśli Benzema wniesie coś pozytywnego do gry reprezentacji Francji, to będzie dobra decyzja dla wszystkich. O tym decydował trener, wszystko wyjaśni się na boisku. Deschamps wyjdzie w tej sytuacji zwycięsko, podchodzi do tematu bardzo mądrze – powiedział.

Skrzydłowy został też zapytany o to, czy wcześniej selekcjoner reprezentacji Francji poinformował go o powrocie Benzemy. – Nie, i nie spodziewałem się takiego telefonu ani od Didiera Deschampsa, ani od innej osoby z federacji. Ja żyję swoim życiem i cieszę się grą. Nie muszę takich rzeczy komentować – dodał.

Mathieu Valbuena zagrał w 36 meczach tego sezonu w barwach Olympiakosu. Skrzydłowy zdobył w nich dwie bramki i zanotował osiem asyst. Jego kontrakt z mistrzem Grecji jest ważny do końca czerwca przyszłego roku. Valbuena po raz ostatni zagrał w reprezentacji Francji 11 października 2015 w wygranym 2:1 meczu z Danią.

Więcej o: