Szkolnikowski reaguje na krytykę spotu TVP Sport. Zmiana planów

TVP Sport opublikowało spot reklamujący Euro 2021, ale pojawiły się wątpliwości, czy film nie łamie polskiego prawa. Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, odpowiedział na zarzuty.

Nadchodzące Euro 2021 będzie w całości transmitowane przez TVP Sport. Z tej okazji publiczna telewizja opublikowała spot reklamowy. Widać tam przebitki z historycznych turniejów. Jest fantastyczny rzut karny Czecha Antonina Panenki; jest reprezentacja Danii, która niespodziewanie wygrała turniej w 1992 roku; jest kadra Grecji Otto Rehhagela. Pojawia się i Sebastian Mila, który jako gracz pokera (cała reklama jest w takiej konwencji) pokazuje swoje karty, a widać na nich reprezentację Polski Paulo Sousy. Spot sugeruje, że Polacy mogą być kolejną drużyną, która zaskoczy cały świat. Ale wcale nie to budzi kontrowersje. Pojawiły się wątpliwości, czy reklama nie narusza ustawy hazardowej. Polskie prawo zabrania reklamowana i promowania hazardu, m.in. pokera.

Zobacz wideo Kamil Grosicki przybity brakiem powołania na Euro. "Argumenty Sousy nie przekonują" [SEKCJA PIŁKARSKA #88]

Salim Touahri"Szykowałem się do ślubu i zostałem zatrzymany. Zrujnowano mi życie". 14 miesięcy koszmaru

TVP odpowiada

Skontaktowaliśmy się więc z rzecznikiem prasowym TVP z prośbą o komentarz. W odpowiedzi otrzymaliśmy przekierowanie na profil twitterowy Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport. 

- Skoro spot wzbudził takie skrajne emocje to nie wejdzie do oficjalnej kampanii EURO. Jutro zaprezentujemy bardziej jednoznaczną wersję. Miłego wieczoru! - napisał na TT w środę wieczorem.

Lewis, gwiazdor UFC, mógł zostać okradzionyZłodziej chciał ukraść samochód, ale trafił najgorzej jak mógł. "Skur***** wybrał zły samochód"

Euro 2021. Terminarz fazy grupowej

Formalnie turniej rozpocznie się 11 czerwca, kiedy to zmagania w grupie A rozpoczną Turcja i Włochy. Zespoły z kolejnych grup będą sukcesywnie rozgrywać swoje spotkania w następnych dniach.

  • Grupa A (Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria): 11, 12, 16 i 20 czerwca
  • Grupa B (Dania, Finlandia, Belgia, Rosja): 12, 16, 17 i 21 czerwca
  • Grupa C (Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia): 13, 17 i 21 czerwca
  • Grupa D (Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy): 13, 14, 18 i 22 czerwca
  • Grupa E (Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja): 14, 18, 19 i 23 czerwca
  • Grupa F (Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy): 15, 19 i 23 czerwca

Wszystkie spotkania w fazie grupowej Euro 2021 rozgrywane będą od godziny 15, 18 lub 21.

Więcej o: