Mecz otwarcia Euro 2020: Turcja - Włochy. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Z rocznym opóźnieniem rozpoczyna się Euro 2020. W meczu otwarcia zmierzą się ze sobą Turcja i Włochy. Kiedy odbędzie się pierwszy mecz mistrzostw Europy? Gdzie go obejrzeć? Transmisja TV, stream online

Coraz mniej czasu zostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej. Z powodu pandemii koronawirusa w marcu ubiegłego roku UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu rozgrywek Euro 2020 na rok 2021. W meczu otwarcia zmierzą się Włochy i Turcja. 

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Prezes PZPN Zbigniew BoniekAlarm w reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek zareagował. "Dosyć"

Euro 2021. Mecz Turcja - Włochy. Szanse obu zespołów

Do tej pory w oficjalnych meczach Turcja i Włochy zagrały ze sobą dziesięć razy i aż siedem z tych meczów wygrała reprezentacja Włoch, natomiast trzy pozostałe zakończyły się remisem. Ostatnie potyczka o punkty miała miejsce podczas Euro 2000, gdy oba zespoły także spotkały się w jednej grupie. Wtedy lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Dino Zoffa. Włosi wygrali wtedy z Turcją 2:1. 

Oba kadry wiedzą, że ważne jest dobre rozpoczęcie turnieju. Dodatkowo drużynie Roberto Manciniego zależy na potwierdzeniu znakomitej formy z eliminacji i zaprezentowaniu się jak najlepiej przed własną publicznością. Reprezentacja Włoch w ostatnich trzech turniejach finałowych mistrzostw Europy docierała przynajmniej do ćwierćfinału. Za Włochami przemawiają też statystyki: od 1980 roku drużyna poniosła tylko jedną porażkę w pierwszych meczach turnieju. Reprezentacja Turcji w mistrzostwach Europy zagra po raz piąty, ale pierwszych meczów pewnie nie wspominają najlepiej. Drużyna poniosła porażkę w aż czterech pierwszych spotkaniach. 

Turcja - Włoch: o której mecz otwarcia Euro 2021? 

Fani piłki nożnej szykują się na wielkie święto. Pierwszy gwizdek turnieju zabrzmi 11 czerwca o godzinie 21.00. Mecz otwarcia między Turcją a Włochami zostanie rozegrany na Stadio Olimpico w Rzymie. Obie drużyny rywalizują ze sobą w grupie A. Oprócz nich znalazły się tam także Walia i Szwajcaria, które pierwszy mecz turnieju rozegrają dzień później w Baku. 

Reprezentanci Polski Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Jan Bednarek, Kamil Glik i Arkadiusz Reca w meczu Węgry - Polska (3:3)Euro 2021. Kiedy mecze reprezentacji Polski? Gdzie oglądać Polaków? [TRANSMISJA]

Euro 2021. Mecz Gdzie można obejrzeć mecz Turcja Włochy?

Piątkowy mecz otwarcia można będzie obejrzeć o 21.00 w TVP1 oraz na stronie sport.tvp.pl. Relacja tekstowa z meczu będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: