Wielki powrót do reprezentacji Francji! "L'Equipe": Benzema z powołaniem na Euro 2020?

Jak informuje francuski dziennik "L'Equipe" Karim Benzema może zostać niespodziewanie powołany do reprezentacji Francji na Euro 2020. Didier Deschamps ogłosi listę powołanych we wtorkowy wieczór.

Karim Benzema od kilku lat jest jedną z głównych postaci w Realu Madryt. W tym sezonie Francuz jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Rozegrał 45 spotkań, w których zdobył 29 bramek i zaliczył osiem asyst. Pomimo tego 33-latek nie jest powoływany do reprezentacji Francji. Ostatni raz w kadrze zagrał w 2015 roku w wygranym 4:0 meczu towarzyskim z Armenią. Wszystko to jest pokłosiem skandalu, którego Benzema był głównym bohaterem. Napastnik Realu został oskarżony o nakłanianie swojego przyjaciela Mathieu Valbueny, aby ten zapłacił szantażystom, którzy grozili mu ujawnieniem sekstaśmy z jego udziałem.

Zobacz wideo Cztery drużyny walczą o mistrzostwo Hiszpanii. "Zobaczymy jeszcze wiele zwrotów akcji"

Mistrzostwo Hiszpanii pojedzie do Madrytu! Barcelona najgorzej od 13 latMistrzostwo Hiszpanii pojedzie do Madrytu! Barcelona najgorzej od 13 lat

Karim Benzema wróci do reprezentacji Francji? Deschamps może zaskoczyć

Afera z Benzemą cały czas rozgrzewa środowisko piłkarskie we Francji, ale okazuje się, że we wtorek może dojść do niespodziewanego zwrotu akcji. Według informacji zdobytych przez dziennikarzy "L'Equipe" Karim Benzema może niespodziewanie zostać powołany do reprezentacji Francji na Euro 2020. Didier Deschamps nie zwykł zaskakiwać powołaniami i zwykle skłaniał się ku tej samej grupie zawodników z małymi wyjątkami. Powołanie napastnika Realu Madryt byłoby więc ogromnym zaskoczeniem. Selekcjoner ogłosi listę powołanych we wtorkowy wieczór. 

Okazuje się, że naciski francuskich kibiców miały sens. W niedawno zorganizowanej przez "L'Equipe" ankiecie 53% spośród 254 tysięcy głosujących było "za" powołaniem dla Benzemy. Głównym powodem takiej decyzji selekcjonera może być jednak brak innego klasycznego środkowego napastnika w formie. Do tej pory powoływany był Olivier Giroud, ale 34-latek jest obecnie zaledwie rezerwowym w Chelsea

Karim Benzema zadebiutował w reprezentacji Francji w 2007 roku jeszcze za kadencji Raymonda Domenecha. W sumie w barwach narodowych rozegrał 81 spotkań, w których zdobył 27 bramek. 

Trzy lata temu odmówił pracy w Realu Madryt. Teraz wszystko się zmieniło. Może zostać następcą Zidana!Trzy lata temu odmówił pracy w Realu Madryt. Teraz wszystko się zmieniło. Może zostać następcą Zidana!