Dlaczego Sousa powołał bramkarza, który na Euro nie pojedzie? Trener wyjaśnił

Radosław Majecki otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy, choć nie znaczy to, że pojedzie na Euro 2020. Dlaczego więc selekcjoner Paulo Sousa postawił na 21-latka? Trener wytłumaczył swoją decyzję na konferencji prasowej.

Paulo Sousa odkrył karty! Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił kadrę na Euro 2020. W gronie piłkarzy powołanych na zgrupowanie w Opalenicy znalazł się jednak jeden dodatkowy zawodnik. Trener kadry postanowił sprowadzić na zgrupowanie aż czterech bramkarzy, a są to: Wojciech Szczęsny (Juventus), Łukasz Fabiański (West Ham United), Łukasz Skorupski (Bologna) i Radosław Majecki (AS Monaco). Ten ostatni na mistrzostwa pojedzie tylko w wyjątkowej sytuacji.

Zobacz wideo Tak Lewandowski wyrównał rekord Muellera! Cudowny gest. Do akcji wkroczyli koledzy [ELEVEN SPORTS]

- Rozmawiałem z [Radosławem Majeckim], który wie, że nie będzie zaangażowany w mistrzostwa Europy, ponieważ zdecydowaliśmy się na trzech bramkarzy, których przedstawiłem na konferencji. Chciałem im się przyjrzeć z bliska i myślę, że Majecki może bardzo nam pomóc w treningu oraz integracji z grupą - wytłumaczył wybór bramkarza AS Monaco na konferencji prasowej Paulo Sousa

Radosław Majecki ze specjalnym zadaniem na zgrupowanie reprezentacji Polski. "Pomoże w treningu i integracji z grupą"

Selekcjoner reprezentacji Polski poza listą 26 zawodników, którzy udadzą się na Euro 2020, wybrał także tzw. listę rezerwowych. Na niej znaleźli się Robert Gumny, Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki oraz Sebastian Szymański. Wszyscy wymienieni piłkarze zostaną uwzględnieni przez trenera w przypadku, gdy któryś z zawodników dozna kontuzji przed 1 czerwca. Taka sama sytuacja tyczy się Radosława Majeckiego. 21-latek uda się na mistrzostwa Europy w przypadku, gdyby Szczęsny, Fabiański lub Skorupski zostali wykluczeni z powodu urazu.

Wojciech Szczęsny i Łukasz FabiańskiSousa wybrał bramkarza numer 1 na Euro. Towarzysko będą bronić inni

Paulo Sousa wybrał również pierwszego bramkarza, który wystąpi od samego początku Euro 2020. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie zagra 14 czerwca na stadionie w Sankt Petersburgu ze Słowacją. - Uważam, że biorąc pod uwagę stabilność bramkarza i jego wpływ na cały zespół, to bardzo ważne, aby mieć zawodników, którzy grają regularnie. Dlatego też podjąłem taką decyzję odnośnie Szczęsnego. To on zagra w pierwszym meczu na Euro - oznajmił Portugalczyk. 

Reprezentacja Polski trafiła do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją (23 czerwca) oraz Słowacją. Tegoroczny turniej będzie się odbywał w 11 miastach, które pełnią rolę gospodarzy. Polska dwukrotnie zagra na stadionie w Rosji oraz jedno spotkanie z Hiszpanią 19 czerwca w Sewilli.