Już dziś powołania na Euro! Gdzie i o której oglądać konferencję Sousy? [STREAM]

W poniedziałek po godz. 12:00 selekcjoner reprezentacji Polski przedstawi listę powołanych piłkarzy na zbliżające się mistrzostwa Europy. Gdzie oglądać konferencję prasową Portugalczyka?

Przepisy UEFA ze względu na pandemię pozwalają selekcjonerom powiększyć liczbę powołanych zawodników z 23 do 26. Paulo Sousa tę docelową listę 26 zawodników na Euro formalnie określi dopiero 1 czerwca, zapewne po meczu z Rosją (dokumenty wysyłać można do północy). Do tego czasu Polaków czeka zgrupowanie, które rozpocznie się 24 maja w Opalenicy. To właśnie tam zaczną się przygotowania do mistrzostw Europy. 

Zobacz wideo Łukasz Kaczmarek wrócił do kadry Heynena. "Wiemy, o co walczymy"

Paulo Sousa przedstawi listę nawet 35 powołanych! Kto zostanie wybrany na Euro 2020?

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki zadeklarował, że Paulo Sousa przedstawi listę ponad 33, a nawet 35 piłkarzy. Oznaczałoby to, że finalnie na Euro 2020 mogłoby nie pojechać nawet dziewięciu piłkarzy, którzy znajdą się w tym gronie. Z kolei WP Sportowe Fakty twierdzą, że selekcjoner przedstawi w poniedziałek listę 26 piłkarzy, którzy będą występować na turnieju. Wiadomo, że w składzie zabraknie kontuzjowanego Krzysztofa Piątka. Napastnik Herthy Berlin w piątek rano poddał się operacji złamanej kostki.

Debiutant u Paulo Sousy rozchwytywany. Debiutant u Paulo Sousy rozchwytywany. "Odesłać go na zachód? Mógłby przepaść"

Polska kadra będzie trenować na boiskach w okolicach Hotelu Remes. Bazą reprezentacji Polski podczas turnieju będzie Sopot. Zgodnie z planem zgrupowanie ma potrwać do 9 czerwca, a mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca. Warto dodać, że Polacy przed Euro 2020 rozegrają jeszcze dwa spotkania towarzyskie: 1 czerwca z Rosją oraz 8 czerwca z Islandią. 

Euro 2020. Konferencja Paulo Sousy. Gdzie i kiedy ją oglądać? Stream YouTube, TV 

Konferencja prasowa Paulo Sousy odbędzie się w poniedziałek 17 maja o godzinie 12:00. Odbędzie się ona w formie zdalnej w siedzibie PZPN w Warszawie. Jej transmisja będzie dostępna na kanale YouTube "Łączy nas Piłka", a także na kanale TVP Sport. Zapraszamy także do śledzenia informacji na Sport.pl.