Zlatan Ibrahimović nie zagra na Euro 2020! "Przekazał informację"

- Dzisiaj Zlatan poinformował trenera Janne Anderssona, że kontuzja uniemożliwi mu udział w Mistrzostwach Europy - poinformował szwedzki związek piłki nożnej. To ogromne osłabienie reprezentacji Szwecji, z którą Polacy zmierzą się w ostatnim meczu grupowym na Euro.

Zlatan Ibrahimović doznał urazu kolana pięć dni temu w meczu 35. kolejki Serie A, w której AC Milan wygrał z Juventusem 3:0. W 66. minucie Szwed musiał zejść z boiska. - Nie był w pełni zdrowy przed spotkaniem, a teraz odczuwa ból w kolanie. Mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego - oznajmił Pioli w rozmowie ze "Sky Sports" po meczu z Juventusem. I dodał: - Martwię się. W tym tygodniu nie czuł się dobrze, ale zacisnął zęby, by wystąpić w meczu.

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że piłkarz mógł uszkodzić więzadła w kolanie. Badania wykluczyły taki scenariusz, a włoskie media pisały o trzech tygodniach przerwy napastnika. To oznaczało, że sezon Serie A się dla niego skończył, ale zdąży wykurować się na mistrzostwa Europy. Z czasem zaczęły się pojawiać bardziej pesymistyczne informacje, mówiące o sześciu tygodniach przerwy. Stało się jasne, że Ibrahimovicia czeka wyścig z czasem, aby zdążyć na Euro.

Iga ŚwiątekFenomenalne zagranie Igi Świątek. Switolina stała jak wryta [WIDEO]

Zlatan Ibrahimović nie zagra na Euro przez kontuzję

Wszystko wyjaśniło się w sobotnie popołudnie. Najpierw włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, ogłosił na Twitterze, że podjęta została decyzja o tym, że Ibrahimović nie pojedzie na Euro. Niedługo później ta informacja została oficjalnie potwierdzona przez szwedzki związek piłki nożnej. "Dzisiaj Zlatan poinformował trenera Janne Anderssona, że kontuzja uniemożliwi mu udział w Mistrzostwach Europy tego lata" – czytamy w komunikacie szwedzkiej federacji na Twitterze.

To poważne osłabienie szwedzkiej kadry przed Euro. W ostatnim meczu grupowym, 23 czerwca w Sankt Petersburgu, Szwecja zagra z Polską. Może to być mecz decydujący o awansie którejś z drużyn. W tym sezonie Zlatan Ibrahimović rozegrał 27 meczów i strzelił 17 goli, a także zaliczył 3 asysty. Absencję Ibrahimovicia skomentował na Twitterze Zbigniew Boniek. "Ibrahimovic rezygnuje z #EURO2020. Szczerze to się tego spodziewałem" - napisał prezes PZPN.