Odważna zapowiedź kadrowicza Sousy. Chce grać w wyjściowym składzie na Euro

Kamil Piątkowski wie już, jakie ma plany na najbliższe miesiące. - Moim celem jest miejsce w wyjściowym składzie na Euro - zapowiedział obrońca Rakowa Częstochowa w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już w poniedziałek 17 maja Paulo Sousa ogłosi powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski, które ma się rozpocząć tydzień później w Opalenicy. Polacy zagrają na mistrzostwach Europy w grupie E z Hiszpanią, Słowacją i Szwecją. Pierwsze spotkanie nasza kadra rozegra 14 czerwca o godzinie 18 na stadionie w Sankt Petersburgu ze Słowacją. 

Zobacz wideo Sousa ma na oko Piątkowskiego. Trening pełen uwag

Węgry - Polska. Krzysztof Piątek słucha poleceń Paulo Sousy przed wejściem na boiskoSensacyjny zastępca Krzysztofa Piątka na Euro? "Sousa zwrócił na niego uwagę"

Kamil Piątkowski: Zrobię wszystko, żeby pojechać na mistrzostwa

Jednym z zawodników, którzy mogą się spodziewać powołania, jest obrońca Rakowa CzęstochowaKamil Piątkowski. Kariera 20-latka w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła. W tym sezonie zdobył ze swoim klubem Puchar Polski i wicemistrzostwo. W styczniu ogłoszony został jego transfer do RB Salzburg, ale do końca sezonu został w Częstochowie w ramach wypożyczenia. W marcu zadebiutował w reprezentacji podczas pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Rozegrał pełne 90 minut w wygranym 3:0 spotkaniu z Andorą. Piątkowski przyznał w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", że chce odegrać ważną rolę w kadrze w trakcie Euro.

- Jeżeli dostanę powołanie na zgrupowanie przed Euro, to będę się bardzo z tego cieszył i zrobię wszystko, żeby pojechać na mistrzostwa. Miejsce w wyjściowym składzie też jest moim celem - zadeklarował piłkarz. - Po udanym Euro chcę zadomowić się w Salzburgu. Łapanie minut tam będzie moim priorytetem. Chcę tam też pokazywać jakość. Czas pokaże, co się stanie. Jadę tam, żeby grać i zrobić progres. To jest dla mnie najważniejsze - dodał.

Oprócz tego Piątkowski opowiedział o tym jak doszło do transferu do Salzburga. - Były oferty z Niemiec i Włoch. To nie były jakieś zapytania, ale twarde, konkretne oferty. O nazwach klubów nie chcę za bardzo mówić. Może kiedyś to wyjdzie na jaw. Prawda jest jednak taka, że jak dostałem propozycję z Red Bull Salzburg, to od razu byłem do niej przekonany. Nie było wahania. Chcę się rozwijać, chcę być lepszym piłkarzem, ale przy tym muszę regularnie grać - przyznał obrońca Rakowa

Euro 2020. Telewizja Polska ogłasza nazwiska kolejnych komentatorówTVP ogłosiła nazwiska dwóch nowych komentatorów na Euro. "Witamy w drużynie marzeń"

W ostatniej meczu Ekstraklasy w tym sezonie Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Wszystkie spotkania 30. kolejki rozpoczną się w niedzielę 16 maja o godzinie 17:30. 

Więcej o: