Jest oficjalna piosenka Euro 2020! Kibice krytykują UEFA. "Co za ironia"

Holenderski DJ Martin Garrix oraz Bono i The Edge, czyli wokalista i gitarzysta U2. To oni skomponowali oficjalną piosenkę Euro 2020.

Komentarze pod utworem w serwisie YouTube są wyłączone, ale UEFA chwali się oficjalną piosenką Euro 2020 w mediach społecznościowych. Tylko że tam ona też nie wzbudza zbyt wielu emocji, bo kibiców bardziej niż muzyka interesuje sport. Nawet pod tweetem z oficjalnym hymnem mistrzostwo pytają i szukają biletów na mecze. "Co za ironia, że 80 procent z puli trafiło do wielkich korporacji i sponsorów, a nie do lojalnych fanów, którzy też wydają pieniądze, by podążać za swoimi reprezentacjami nawet w odległe miejsca na świecie" - czytamy.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Łukasz Piszczek po zdobyciu kolejnego Pucharu NiemiecŁukasz Piszczek nagle dostał ataku płaczu. Błagalne apele niemieckich kibiców [WIDEO]

Euro 2020. Znamy oficjalny hymn mistrzostw

Euro 2020, które z powodu pandemii koronawirusa zostało przesunięte o rok, odbędzie się z kibicami. Ale stadiony będą mogły zapełnić tylko w 25 procentach. Jako pierwszy Stadio Olimpico w Rzymie, bo to tam 11 czerwca obędzie się pierwsze spotkanie Turcja - Włochy oraz ceremonia otwarcia mistrzostw Europy, w trakcie której piosenka Martina Garrixa, Bono i The Edge "We Are The People" po raz pierwszy zostanie wykonana na żywo.

- Tworzenie muzyki dla jednej z największych imprez sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo dumny z tego, co razem zrobiliśmy i nie mogę się doczekać, aby w końcu podzielić się tym ze światem - powiedział Garrix, cytowany przez oficjalną stronę UEFA.

 

Niemieckie media rozpływają się nad Piszczkiem. Niemieckie media rozpływają się nad Piszczkiem. "Staruszek szalał na skrzydle"

Reprezentacja Polski wybrała bazę na Euro

Reprezentacja Polski w trakcie Euro przebywać będzie w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Zanim jednak kadra zawita nad morze, wcześniej trenować będzie w Opalenicy. To tam 24 maja rozpocznie się obóz przygotowawczy przed przełożonym Euro 2020, w trakcie którego kadra Sousy rozegra dwa towarzyskie spotkania: z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) i z Islandią w Poznaniu (8 czerwca).

Następnie reprezentacja Polski uda się na turniej finałowy, który wystartuje 11 czerwca. Dla nas mistrzostwa Europy rozpoczną się jednak trzy dni później, kiedy zagramy ze Słowacją (14 czerwca, Sankt Petersburg), a potem z Hiszpanią (19 czerwca, Sewilla) i Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Więcej o: