Euro 2021. Grupa Polski. Gdzie i kiedy zagra reprezentacja Polski? Na kogo muszą uważać Polacy?

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca tego roku. Reprezentacja Polski będzie rywalizować o awans do fazy pucharowej w grupie E. Z kim i kiedy zagrają Polacy na Euro? Kto jest najtrudniejszym przeciwnikiem w grupie?

Pierwotnie turniej miał się odbyć w dniach od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku, jednak UEFA podjęła decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy ze względu na pandemię koronawirusa. Zgodnie z planem turniej odbędzie się w wielu europejskich miastach. Ich liczba musiała zostać skorygowana z 12 do 11, co oznacza, że niektóre mecze dwóch grup zostaną rozegrane na jednym obiekcie.

Zobacz wideo „Bardzo współczuję Brzęczkowi”. Michniewicz komentuje zmianę selekcjonera

Euro 2021. Terminarz - kiedy gra reprezentacja Polski?

Zgodnie z planem na stadionie reprezentacja Polski Stadionie Kriestowskim (67 000 miejsc) w Sankt Petersburgu zmierzy się ze Słowacją (14 czerwca) oraz Szwecją (23 czerwca), natomiast w Sewilli na Estadio la Cartuja (57 619 miejsce) zagra jedno spotkanie z Hiszpanią (19 czerwca). 

Pozostałe miasta, które będą gospodarzami najbliższych mistrzostw Europy to: Budapeszt, Bukareszt, Monachium, Londyn, Baku, Kopenhaga, Amsterdam, Rzym i Glasgow >>>.

Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Oto dokładny terminarz Euro i el. MŚ 2022Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Oto dokładny terminarz Euro i el. MŚ 2022

Reprezentacja Polski. Na kogo muszą uważać piłkarze Paulo Sousy w fazie grupowej? 

Reprezentacja Słowacji plasuje się na 36. miejscu w najnowszym rankingu FIFA. Dla Słowaków Euro 2020 jest dopiero drugim turniejem mistrzostw Europy, w którym biorą udział. Wcześniej zakwalifikowali się tylko na imprezę odbywającą się we Francji w 2016 roku.

Euro 2021. Grupa E. Skład i terminarz grupy E na Mistrzostwa Europy 2021Euro 2021. Grupa E. Skład i terminarz grupy E na Mistrzostwa Europy 2021

Hiszpania zajmuje szóste miejsce w rankingu FIFA. Nasz rywal to druga najbardziej utytułowana reprezentacja w historii mistrzostw Europy. Hiszpanie trzykrotnie wygrywali Euro (1964, 2008, 2012), a raz zajęli drugie miejsce w imprezie (1984). W składzie Hiszpanów nie zabraknie także piłkarzy ze światowej czołówki, takich jak Sergio Ramos, Alvaro Morata czy Thiago Alcantara.

Szwecja znajduje się na 18. miejscu w rankingu FIFA. Najdalej w mistrzostwach Europy Szwedzki zaszli w 1992 roku, kiedy to dotarli do półfinału turnieju,  którego byli gospodarzem. W 2004 roku dotarli zaś do ćwierćfinału. Od 2008 roku regularnie kwalifikują się na Euro, jednak ich udział kończył się na fazie grupowej. W kontekście meczu z Polską wielu kibiców czeka na starcie Roberta Lewandowskiego ze Zlatanem Ibrahimoviciem, który kilka tygodni temu napastnik AC Milan ogłosił sensacyjny powrót do kadry. 

Więcej o: