Euro 2020. Mecze Polaków. Kiedy i gdzie się odbędą?

Już 11 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie zainaugurowane zostanie Euro 2020, kiedy to Turcja zagra z Włochami. Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania kilka dni później, a jej pierwszym rywalem będzie Słowacja. Kiedy i gdzie wystąpią podopieczni Paulo Sousy?

Jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2020 reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie. 1 czerwca na stadionie we Wrocławiu Polacy zmierzą się z Rosją, natomiast 8 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu z Islandią. Następnie udadzą się na turniej finałowy. Kiedy i gdzie zagrają podopieczni Paulo Sousy?

Euro 2020. Zmiany lokalizacji meczów reprezentacji Polski

Miejsce rozgrywania meczów przez reprezentację Polski podczas Euro 2020 było przez długi czas niepewne. Początkowo podopieczni Paulo Sousy mieli walczyć o awans do fazy pucharowej na obiektach w Bilbao i Dublinie. Po rezygnacji Bilbao i odebraniu organizacji spotkań Dublinowi, ostatecznie rywalizacje z udziałem biało-czerwonych przeniesiono do Sankt Petersburga i Sewilli. Taką decyzję Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił 23 kwietnia.

Zobacz wideo Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki mówi o możliwych bazach Polski na Euro 2020

Euro 2020. Kiedy i gdzie zagrają Polacy?

Reprezentacja Polski zainauguruje rywalizację w grupie E. Pierwszą okazję na punkty Polacy będą mieli w poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 18:00, kiedy to na Stadionie Kriestowskij w Petersburgu zagrają ze Słowacją.

Pięć dni później, w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00 drużynę Paulo Sousy czeka teoretycznie najtrudniejsze zadanie - na Estadio La Cartuja w Sewilli zagrają z Hiszpanią. Na zakończenie fazy grupowej reprezentacja Polski ponownie zawita w Petersburgu. W środę 23 czerwca o godzinie 18:00 Polacy zagrają ze Szwecją.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na Euro 2020:

  • Polska vs Słowacja (14 czerwca, godz. 18:00, Stadion Kriestowskij, Petersburg)
  • Hiszpania vs Polska (19 czerwca, godz. 21:00, Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • Szwecja vs Polska (23 czerwca, godz. 18:00, Stadion Kriestowskij, Petersburg)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.