Polska "straciła" obu gospodarzy Euro 2020. Zmiany, zmiany, zmiany

Bilbao nie będzie miastem-gospodarzem Euro 2020 - poinformowała agencja prasowa Associated Press. Na stadionie San Mames jeden z meczów grupowych miała rozegrać reprezentacja Polski.

Bilbao miało być jednym z 12 miast-gospodarzy Euro 2020. Od dawna wiele wskazywało jednak, że turniej w tym mieście się nie odbędzie. Wszystko przez protesty lokalnej społeczności związane z pandemią koronawirusa oraz brakiem gwarancji możliwości wpuszczenia kibiców na trybuny, o co w ostatnich miesiącach zabiega UEFA.

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

W środę wieczorem agencja prasowa Associated Press poinformowała, że właśnie przez brak możliwości udziału ograniczonej liczby widzów, Bilbao nie zorganizuje ani jednego spotkania Euro 2020. Na stadionie, na którym na co dzień gra Athletic Bilbao, miały odbyć się spotkania fazy grupowej w grupie E: Hiszpania - Szwecja, Hiszpania - Polska oraz Słowacja - Hiszpania. W Bilbao miało zostać też rozegrane jedno spotkanie 1/8 finału turnieju.

Gdzie odbędą się mecze Polaków na Euro?

Wcześniej z organizacji Euro 2020 wycofał się Dublin, w którym reprezentacja Polski miała rozegrać mecze ze Słowacją oraz Szwecją. Na razie nie wiadomo, jakie miejscowości zastąpią Dublin oraz Bilbao. Dziennikarz Roman Kołtoń poinformował, iż w piątek możemy dowiedzieć się, że reprezentacja Polski dwa mecze rozegra w Sankt Petersburgu, a jeden w Sewilli.

Nie znamy jeszcze ostatecznych miast gospodarzy Euro. Turniej ma zacząć się 11 czerwca i potrwać do 11 lipca. Polacy zagrają w grupie E ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) oraz Szwecją (23 czerwca). Do 1/8 finału wejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z sześciu z trzecich miejsc (z najlepszym bilansem).

Więcej o: