Ibrahimović może zostać wykluczony z Euro! Szwedzki dziennik dostał maila z Malty

Po blisko pięcioletniej przerwie od gry w reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović ponownie może się pożegnać z kadrą narodową. Powodem jest złamanie przez niego przepisów FIFA. Dotyczą one zakazu posiadania udziałów w firmach bukmacherskich przez zawodników, którzy biorą udział w rozgrywkach pod patronatem tej organizacji.

Dwie największe piłkarskie organizacje na świecie - FIFA i UEFA kategorycznie zabraniają piłkarzom posiadania jakichkolwiek powiązań z firmami oferującymi usługi bukmacherskie. Regulacje te odnoszą się do zawodników występujących zarówno w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy, jak i w Lidze Mistrzów.

Ibrahimović spotkał się z przyjaciółmi w restauracji pomimo obostrzeń antycovidowychWielka burza po zachowaniu Ibrahimovicia. "Jedna z najgorszych wpadek"

Zlatan Ibrahimović z udziałami w formie bukmacherskiej

Jak przekazał szwedzki dziennik "Aftonbladet", na jego skrzynkę mailową dotarła wiadomość od firmy Bethard z siedzibą na Malcie. W jej treści pojawiła się informacja, że związany z firmą od trzech lat Zlatan Ibrahimović posiada w niej również udziały.

Dziennik zwrócił uwagę, że w ofercie bukmacherskiej Bethard znalazły się oba ostatnie mecze reprezentacji Szwecji w eliminacjach do mistrzostw świata z Gruzją i Kosowem. W obu tych spotkaniach wystąpił doświadczony napastnik Milanu.

Zobacz wideo Dolph Ziggler i Robert Roode o WrestleMania 37 i polskich fanach

Zlatan Ibrahimović może nie zagrać na euro

"Aftonbladet" przekazał, że po wypłynięciu tych informacji Szwedowi może grozić wykluczenie z gry w kolejnych meczach eliminacyjnych do MŚ i udziału w nadchodzących Mistrzostwach Europy. Karą może być także grzywna w wysokości 100 tysięcy euro.

Skandal w Szwecji. Zlatan Ibrahimović miał zabić lwa i zabrać do domu jego skórę, czaszkę i szczękęSzokujące doniesienia ze Szwecji. Zlatan Ibrahimović w ogniu krytyki

SvFF, szwedzka federacja piłkarska w specjalnym komunikacie poinformowała, że miała świadomość o powiązaniach Ibrahimovicia z firmą bukmacherską. - Rozmawiając z nim o powrocie do reprezentacji nie poruszaliśmy jednak tego tematu. Regulamin FIFA nie jest zbyt szczegółowy i wiele punktów można różnie interpretować, tak więc czekamy na oficjalną reakcję – przyznał sekretarz generalny SvFF Hakon Sjoestrand.

Więcej o: