Anglicy wygrali drugi mecz el. MŚ 2022. Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie

Anglia wygrała z Albanią 2:0 w drugim meczu eliminacji mistrzostw świata. Zespół Garetha Southgate'a jest grupowym rywalem Polaków.

Chociaż zespół Garetha Southgate'a przeważał od samego początku, to pierwszą szansę na zdobycie bramki miała Albania. W 16. minucie po szybko wyprowadzonym kontrataku dobrą okazję miał Sokol Cikaleshi. Albański napastnik uderzył jednak wysoko nad bramką.

Zobacz wideo Paulo Sousa był w szoku, jak słaba jest Ekstraklasa. Nie spodziewał się, że do Europy tak daleko

Pierwszej sytuacji w meczu nie zmarnował za to Harry Kane. W 39. minuty z lewej strony dośrodkował Luke Shaw, a napastnik Tottenhamu uprzedził rywala i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Etrita Berishę.

Węgry - Polska. Krzysztof Piątek słucha poleceń Paulo Sousy przed wejściem na boiskoPaulo Sousa podał skład Polski! Niezwykle ofensywny. Jest debiutant

W 63. minucie wynik meczu ustalił Mason Mount. Pomocnik Chelsea otrzymał podanie od Kane'a i w sytuacji sam na sam spokojnie uderzył obok Berishy.

Anglia pokonała Albanię i jest liderem "polskiej" grupy el. MŚ 2022

Po dwóch meczach Anglicy mają komplet punktów. W czwartek zespół Southgate'a pokonał 5:0 San Marino. Trzy punkty w dwóch meczach wywalczyła Albania. Po punkcie mają Polska i Węgry, bez punktu na razie są Andora i San Marino.

Robert Lewandowski i Thomas MullerThomas Mueller: Wiem, czego potrzebuje Robert Lewandowski

W niedzielę w naszej grupie odbędzie się nie tylko mecz Polska - Andora, ale też San Marino - Węgry. W środę Anglicy na Wembley zagrają z Polską.

Sytuacja w polskiej grupie eliminacji do MŚ:

  1. Anglia 6 pkt, bramki: 7:0
  2. Albania 3 pkt, bramki: 1:2
  3. Polska 1 pkt, bramki 3:3
  4. Węgry 1 pkt, bramki 3:3
  5. Andora 0 pkt, bramki 0:1
  6. San Marino 0 pkt, bramki 0:5