Anglicy wygrali drugi mecz el. MŚ 2022. Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie

Anglia wygrała z Albanią 2:0 w drugim meczu eliminacji mistrzostw świata. Zespół Garetha Southgate'a jest grupowym rywalem Polaków.

Chociaż zespół Garetha Southgate'a przeważał od samego początku, to pierwszą szansę na zdobycie bramki miała Albania. W 16. minucie po szybko wyprowadzonym kontrataku dobrą okazję miał Sokol Cikaleshi. Albański napastnik uderzył jednak wysoko nad bramką.

Pierwszej sytuacji w meczu nie zmarnował za to Harry Kane. W 39. minuty z lewej strony dośrodkował Luke Shaw, a napastnik Tottenhamu uprzedził rywala i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Etrita Berishę.

W 63. minucie wynik meczu ustalił Mason Mount. Pomocnik Chelsea otrzymał podanie od Kane'a i w sytuacji sam na sam spokojnie uderzył obok Berishy.

Anglia pokonała Albanię i jest liderem "polskiej" grupy el. MŚ 2022

Po dwóch meczach Anglicy mają komplet punktów. W czwartek zespół Southgate'a pokonał 5:0 San Marino. Trzy punkty w dwóch meczach wywalczyła Albania. Po punkcie mają Polska i Węgry, bez punktu na razie są Andora i San Marino.

W niedzielę w naszej grupie odbędzie się nie tylko mecz Polska - Andora, ale też San Marino - Węgry. W środę Anglicy na Wembley zagrają z Polską.