Irlandia w szoku po porażce ze słabeuszem. "Najgorszy wynik. Historyczna hańba"

"To chyba najgorszy wynik w historii Irlandii" - tak porażkę z Luksemburgiem podsumował Miguel Delaney z "Independent". Irlandczycy są w szoku po sobotniej klęsce i zastanawiają się nad losem selekcjonera kadry narodowej, który nie wygrał żadnego z 10 meczów.

W sobotę reprezentacja Irlandii sensacyjnie przegrała u siebie z Luksemburgiem 0:1 w drugiej kolejce eliminacji do mistrzostw świata. Decydującą bramkę dla gości w 85. minucie zdobył Gerson Rodrigues. Dla drużyny Stephena Kenny'ego to już druga porażka w tych eliminacjach. W środę Irlandczycy przegrali na wyjeździe z Serbią 2:3.

Zobacz wideo Paulo Sousa był kiedyś strasznym palaczem. "Rzucił szybko po przyjeździe do Juventusu"

Irlandzkie media są w szoku po sobotnim meczu. We wszystkich tekstach pojawiają się wątpliwości co do przyszłości Kenny'ego, który w roli selekcjonera Irlandii nie wygrał jeszcze meczu. Kenny pracuje z kadrą od września zeszłego roku. Pod jego wodzą zespół zdobył zaledwie trzy punkty i jedną bramkę w ostatniej edycji Ligi Narodów, gdzie Irlandczycy grali z Bułgarią, Finlandią i Walią.

W zeszłym roku Irlandia przegrała też ze Słowacją w półfinale baraży o Euro 2020 oraz 0:3 w meczu towarzyskim z Anglią. "Przeżyliśmy noc grozy, przegraliśmy z 98. drużyną na świecie. Fatalna passa Kenny'ego trwa i należy się zastanowić, czy to odpowiednia osoba na stanowisku selekcjonera" - napisał portal Talksport.

"Najgorszy wynik w historii Irlandii"

- Dostaliśmy to, na co zasłużyliśmy, czyli nic. Przegraliśmy u siebie 0:1 z Luksemburgiem. To zawstydzająca noc. Czeka nas trudny czas, na pewno spadnie na nas potężna krytyka, ale zasłużyliśmy na nią - powiedział po meczu obrońca Evertonu, Seamus Coleman.

Ile Andory jest w FC Andorra? Żaden piłkarz z klubu Gerarda Pique nie zagra z PolskąIle Andory jest w FC Andorra? Żaden piłkarz z klubu Gerarda Pique nie zagra z Polską

- Ta porażka jest nie do przyjęcia. Nie zrobiliśmy nic, by wygrać. Jestem bardzo rozczarowany. To dla nas fatalny czas, ale musimy podnieść głowy i iść naprzód - dodał Kenny.

"To chyba najgorszy wynik w historii Irlandii" - napisał na Twitterze Miguel Delaney z "Independent", który podkreślił też, jak słaba obecnie jest reprezentacja narodowa.

"Najbardziej zawstydzające dla Irlandii było to, że gol dla Luksemburga nie był szokiem. Goście, którzy w środę przegrali z Katarem, niemal przez cały mecz wyglądali lepiej i stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki. (...) To historyczna hańba. Kenny jest pod dużą presją, bo z 10 meczów nie wygrał żadnego" - napisał po meczu "Guardian".

"Dla Luksemburga to pierwsza wyjazdowa wygrana w kwalifikacjach od 2008 roku. Irlandia zaś po raz pierwszy od 1970 roku eliminacje do mistrzostw świata zaczęła od dwóch porażek. To jedna z najgorszych przegranych w historii" - wyliczało BBC.

Thadeu Przyvitowski podczas meczu10 tys. kilometrów od Polski 90 proc. mieszkańców ma polskie korzenie. Gdy gra reprezentacja, zaczynają kombinować [KOCHANI]

"Posada Kenny'ego jest bardzo niepewna po jednej z najgorszych porażek w historii irlandzkiej piłki. Irlandczycy przegrali z Luksemburgiem, który dopiero niedawno awansował do pierwszej setki rankingu FIFA i który przegrał pięć ostatnich meczów z reprezentacją Irlandii. Szanse na awans do mistrzostw świata w Katarze są nikłe" - podsumował "Sunday Times".

Więcej o: