Kylian Mbappe "flirtował z nicością". Francuzi bezlitośni po wpadce

Kylian Mbappe był zdaniem dziennika "L'Equipe" najgorszym zawodnikiem reprezentacji Francji w sensacyjnie zremisowanym meczu 1:1 z Ukrainą w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu.

Dziennik "L'Equipe" bardzo skrytykował ofensywnych zawodników za środowy pojedynek. Kylian Mbappe, gwiazdor PSG dostał najsłabszą ocenę w drużynie - zaledwie "3". - Był nieobecny. Przez pierwsze dwadzieścia minut flirtował z nicością, a kolejne pięćdziesiąt minut było niewiele lepszych w jego wykonaniu. Oprócz jednego strzału, tak naprawdę nie istniał na boisku. W 77. minucie zmienił go Anthony Martial - czytamy w dzienniku.

Mbappe znów bez gola

Dla Kyliana Mbappe to czwarty mecz z rzędu w reprezentacji Francji, w którym nie zdobył bramki. Ostatni raz trafił w październiku ubiegłego roku w wygranym 2:1 wyjazdowym pojedynku z Chorwacją w Lidze Narodów.

Jego partner z ataku Oliver Giroud dostał notę "4". - Walczył, ale był zbyt dyskretny w ofensywie - ocenili występ napastnika Chelsea Londyn dziennikarze "L'Equipe".

Słaba postawa Mbappe i Giroud sprawiła, że Francja sensacyjnie zremisowała u siebie z Ukrainą 1:1 w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie po trafieniu Antoine Griezmanna. W 57. minucie remis Ukrainie zapewnił samobójczym trafieniem Presnel Kimpembe. W innych starciu tej grupy Finlandia zremisowała 2:2 u siebie z Bośnią i Hercegowiną.

W niedzielę Francja w drugiej kolejce eliminacji zmierzy się na wyjeździe z Kazachstanem. Początek meczu o godz. 20.45. O tej samej porze Ukraina zagra z Finlandią.