Jest stanowisko ws. organizacji Euro 2020. "UEFA czuje się zobowiązana"

- UEFA czuje się zobowiązana do organizacji turnieju w 12 miastach - powiedział Aleksander Ceferin po spotkaniu UEFA z przedstawicielami organizatorów Euro 2020.

Euro 2020, które nie odbyło się w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa, ma zostać rozegrane w dniach od 11 czerwca do 11 lipca tego roku. Chociaż wirus paraliżuje rozgrywki na całym świecie, to UEFA wciąż chce, by mistrzostwa Europy rozegrane zostały zgodnie z pierwotnym planem, czyli w 12 miastach: Sankt Petersburgu, Baku, Bukareszcie, Budapeszcie, Kopenhadze, Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Bilbao, Londynie, Dublinie i Glasgow.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone. "To była nieunikniona decyzja"

Euro 2020 odbędzie się w 12 miastach

W środę przedstawiciele UEFA spotkali się osobami reprezentującymi 12 miast gospodarzy turnieju. Na spotkaniu UEFA zapewniła o swoich planach względem turnieju. Jednocześnie wszystkie strony uznały potrzebę elastyczności z uwagi na obecną sytuację na świecie. Między innymi dlatego decyzję dotyczącą obecności kibiców na stadionach przesunięto na początek kwietnia.

Tuchel wyznaczył główny cel transferowy Chelsea. Znów chcą wydać duże pieniądzeTuchel wyznaczył główny cel transferowy Chelsea. Znów chcą wydać duże pieniądze

- UEFA czuje się zobowiązana do organizacji turnieju w 12 miastach. Jestem optymistą i wierzę, że bliżej terminu turnieju sytuacja na świecie będzie lepsza. Chcemy dać możliwie najwięcej czasu miastom i rządom kraju na wykształcenie obrazu tego, co może wydarzyć się w czerwcu i lipcu - powiedział prezydent UEFA, Aleksander Ceferin.

Robert Lewandowski i Thomas MullerLewandowski walczy o kolejne rekordy. W jednym musi mu pomóc Thomas Mueller

I dodał: Kibice są wielką częścią tego, co sprawia, że futbol jest wyjątkowy. Dotyczy to nie tylko mistrzostw Europy, ale każdego meczu. Musimy zapewnić sobie maksymalną przestrzeń, by pozwolić im na powrót na stadiony.