Wysoka kara dla Polsatu od UOKiK-u. Zakłócali odbiór transmisji Euro 2016

Jak podaje portal press.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Cyfrowy Polsat za "praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów" w czasie Euro 2016. Telewizja ma zapłacić 34,92 mln złotych za zakłócanie odbioru sygnału niemieckich stacji transmitujących mecze rozgrywek, ale może odwołać się od tej decyzji do sądu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary finansowe na łączną wartość 34,92 mln zł. Jak podaje press.pl, telewizja miała utrudniać odbiór niemieckich stacji ZDF i Das Erste, które transmitowały mecze Euro 2016. Jak opisuje UOKiK, Polsat usunął stacje z listy programów dostępnych za pośrednictwem dekodera przy pomocy funkcji automatycznego wyszukiwania, do czego mieli być przyzwyczajeni odbiorcy.

Zobacz wideo

Platforma miała także nie odpowiadać w pełni na zgłoszenia dotyczące zmian w dostępności programów i nieinformowaniu o możliwości ich oglądania. Telewizja może się odwołać od tej decyzji do sądu

Mistrzem Europy w 2016 roku została Portugalia, która w finale pokonała Francję. Polska odpadła w ćwierćfinale turnieju. Transmisję z meczów mistrzostw przeprowadził w naszym kraju zarówno Polsat, jak i Telewizja Polska na zasadzie sublicencji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA