Sport.pl

Wysoka kara dla Polsatu od UOKiK-u. Zakłócali odbiór transmisji Euro 2016

Jak podaje portal press.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Cyfrowy Polsat za "praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów" w czasie Euro 2016. Telewizja ma zapłacić 34,92 mln złotych za zakłócanie odbioru sygnału niemieckich stacji transmitujących mecze rozgrywek, ale może odwołać się od tej decyzji do sądu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary finansowe na łączną wartość 34,92 mln zł. Jak podaje press.pl, telewizja miała utrudniać odbiór niemieckich stacji ZDF i Das Erste, które transmitowały mecze Euro 2016. Jak opisuje UOKiK, Polsat usunął stacje z listy programów dostępnych za pośrednictwem dekodera przy pomocy funkcji automatycznego wyszukiwania, do czego mieli być przyzwyczajeni odbiorcy.

Platforma miała także nie odpowiadać w pełni na zgłoszenia dotyczące zmian w dostępności programów i nieinformowaniu o możliwości ich oglądania. Telewizja może się odwołać od tej decyzji do sądu. 

Mistrzem Europy w 2016 roku została Portugalia, która w finale pokonała Francję. Polska odpadła w ćwierćfinale turnieju. Transmisję z meczów mistrzostw przeprowadził w naszym kraju zarówno Polsat, jak i Telewizja Polska na zasadzie sublicencji. 

Więcej o:
Komentarze (25)
Wysoka kara dla Polsatu od UOKiK-u. Zakłócali odbiór transmisji Euro 2016
Zaloguj się
 • m_jedrzejewski

  Oceniono 27 razy 27

  Pamiętam tę sytuację, jak na profilu FB wypisywali bzdury, że kanały zostały usunięte na mocy decyzji nadawców. Upierali się dłuższy czas, przestali wypisywać te idiotyzmy, gdy ludzie zaczęli przedstawiać procedurę odzyskania kanałów w ich dekoderach. Tępe dzidy, dobrze im tak :D

 • rikardinio_von_klaninio

  Oceniono 23 razy 21

  Żadnej kary nie będzie. Przecież Solorz zbratał się z dyktatorem kaczorem.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 22 razy 18

  A kiedy umorzenie długu? Bo Polsat przecież narodowy chwilowo jest.

 • wpm1

  Oceniono 14 razy 10

  Ojej, taka kara, a oni tak dobrze teraz mówią o "dobry zmianie". Nawet na żądanie "dobry wadzy" wykończyli Superstację, robiąc z dobrze zapowiadającego się kanału zwyczajny ściek, kloakę.

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 10 razy 8

  Nie żal mi Polsratu. Osolony coraz bardziej robi bokami, mam nadzieję, że to ujstwo niedługo padnie.

 • stach_79

  Oceniono 8 razy 6

  Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi! Wszyscy Wolacy z Partią!

 • boliver

  Oceniono 5 razy 5

  Nalezy sabotowac oszustow

 • koenzymq10

  Oceniono 4 razy 4

  sku.rwie by.dlaki. teraz ja mam prawo z Niemiec na wakacje wziac sygnal mojej stacji i ogladac w Polsce niem. tv jakbym byl w Niemczech. no ale to prawo UE a nie bezprawie jakiegos wolaczkowatego polsz.matu

 • 1234qwerty

  Oceniono 4 razy 4

  No i standardowo gowno im zrobią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX