Hiszpanie opublikowali listę sparingów przed Euro 2020! Polacy mogli o tym tylko pomarzyć

Hiszpanie opublikowali listę sparingpartnerów, z którymi zmierzy się ich reprezentacja przed Euro 2020. Drużyna Luisa Enrique zagra z samymi tuzami europejskiego futbolu.
Zobacz wideo

Hiszpanie opublikowali listę sparingów przed Euro 2020. Ostatnim rywalem została Portugalia (mistrz Europy), z która ich kadra zagra 5 czerwca 2020. Będzie to finał przygotowań do przyszłorocznej imprezy mistrzowskiej. Mecz ten odbędzie się na Wanda Metropolitano.

Wcześniej Hiszpanie zagrają także mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec (również na stadionie Atletico), a także z Holandią na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie. Można więc stwierdzić, że drużyna Luisa Enrique stawia na naprawdę mocnych rywali, którzy mają przygotować zespół nawet nie na mecze ze Szwecją i Polską, a na fazę pucharową mistrzostw Europy. 

Dla porównania Polska zagra z Islandią, Finlandią, Ukrainą i Rosją. Biało-czerwoni zagrają z mocnymi europejskimi zespołami, ale o takich rywalach jak Hiszpanie mogli tylko pomarzyć. Najlepsze europejskie reprezentacje z reguły wolą grać ze sobą nie tylko ze względów sportowych, ale również marketingowych. 

Z Hiszpanią zagramy w Bilbao

Reprezentacja Polski podczas losowania, które odbyło się w Bukareszcie, poznała swoich rywali w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w ramach grupy E zmierzą się w Bilbao oraz w Dublinie z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia).

Reprezentacja Polski swoje mecze zagra 15 czerwca w Dublinie ze zwycięzcą barażu B, 20 czerwca w Bilbao z Hiszpanią i 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją. W półfinałach barażu B Bośnia i Hercegowina zagra u siebie z Irlandią Północną, a Słowacja podejmie Irlandię. Gospodarzem meczu finałowego będzie zwycięzca meczu Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna. Półfinały zostaną rozegrane 26 marca, a mecze finałowe 31 marca 2020 roku.

Więcej o: