Anglikom nie opłaca się wygranie swojej grupy? Mogą trafić na Polskę

Anglikom może nie opłacać się wygranie swojej grupy Euro 2020, by w 1/8 finału trafić na Hiszpanię, Polskę lub Szwecję - tak twierdzi "The Sun".

Anglia zagra w grupie D z Chorwacją, Czechami oraz zwycięzcą baraży z dywizji C (pary półfinałowe to Szkocja - Izrael i Norwegia - Serbia). Jednak według "The Sun" dla podopiecznych Garetha Southgate'a najlepsze byłoby zajęcie drugiego miejsca. To ze względu na format Euro 2020 - zarówno pierwsza, jak i druga drużyna z grupy D zagrają w 1/8 finału z drugą drużyną z innej grupy. 

"Lewandowski nie ma szans na wygranie Złotej Piłki":

Zobacz wideo

Sęk w tym, że zwycięzca grupy D trafi na drugą ekipę z grupy F, zwanej również "grupą śmierci" - znajdują się w niej Niemcy, Francja oraz Portugalia (do tego grona dołączy drużyna z baraży). Jednak druga drużyna z grupy Anglików trafi na drugą ekipę z grupy E, gdzie znajdują się Hiszpanie, Polacy oraz Szwedzi (i drużyna z baraży). Według "The Sun" to właśnie ta droga byłaby najlepsza dla Anglików, bo "na papierze wygląda na bardziej atrakcyjną". Trener twierdzi jednak, że "musimy być pewni swoich umiejętności i grać z każdym".

Więcej o: