Euro 2016. Portugalia - Francja. Zemsta Cristiano Ronaldo na Marku Clattenburgu

Portugalczyk dopadł arbitra po meczu i dał Anglikowi do zrozumienia, kto był w finale Euro 2016 górą

Sędzia Mark Clattenburg nie odgwizdał nawet przewinienia po ostrym wejściu Dimitriego Payeta, przez które Cristiano Ronaldo musiał opuścić boisko już na początku finału mistrzostw Europy. Mimo gry bez swej największej gwiazdy, Portugalczycy po dogrywce pokonali Francuzów 1:0 i wznieśli puchar!

Piłkarz Realu Madryt miał po spotkaniu okazję "zemścić się" na sędzim i pokazać mu, co myśli o jego pracy w niedzielnym meczu. To z pewnością nie był przyjacielski gest:

Cristiano Ronaldo trenerem

Ronaldo nie pograł w finale Euro 2016 zbyt długo, ale wyszedł z szatni przed dogrywką, by zmotywować kolegów. Podchodził do każdego, podpowiadał, tłumaczył jak grać w najważniejszym momencie ich kariery. Był też niemalże równym Santosowi trenerem, bo żył przy linii jak prawdziwy szkoleniowiec.

Na koniec to on podniósł puchar. Przed meczem mówił, że po finale Euro 2004 płakał z rozpaczy i teraz chciałby płakać ze zwycięstwa. Były to prorocze słowa, choć napastnik Realu Madryt zapłakał też z bólu. Być może triumf z reprezentacją okupił poważnym urazem.

Ronaldo z pucharem na głowie! Portugalczyk pociesza przegranych [ZDJĘCIA]

Więcej o: