Euro 2016. Arkadiusz Milik w Barcelonie!? Sensacyjne informacje "La Gazzetta dello Sport"

FC Barcelona chce Arkadiusza Milika! Polski napastnik celowo zwleka z transferem do Napoli, bo wciąż czeka na decyzję mistrza Hiszpanii - informuje "La Gazzetta dello Sport". Reprezentant Polski jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywany napastników w Europie.

Plotki transferowe z udziałem Arkadiusza Milika nabierają rozpędu. Najpoważniejsza gazeta sportowa we Włoszech - "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że o reprezentanta Polski walczy Barcelona. Aktualny mistrz Hiszpanii szuka nowej jakości w ofensywie, a jednym ze wzmocnień przed nowym sezonem miałby zostać Arkadiusz Milik.

Polak w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem Ajaxu Amsterdam. W 42 meczach strzelił 24 gole i miał dwanaście asyst. W Holandii stał się jednym z najlepszych zawodników całej ligi, co przełożyło się na oferty z najsilniejszych zespołów Europy. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Polak trafi do Serie A. W poniedziałek Milik był widziany na lotnisku w Neapolu, a włoskie media informowały, że reprezentant Polski jest o krok od Napoli. Teraz pojawiają się nowe informacje na temat jego odejścia z Ajaxu.

Według "La Gazzetta dello Sport" polski napastnik celowo zwleka z podpisaniem kontraktu z Napoli. Wszystko przez sensacyjną ofertę Barcelony, która chciałaby mieć 22-letniego Polaka u siebie.

Władze Ajaxu poinformowały niedawno, że klub który chciałby go pozyskać, musiałby zapłacić gigantyczne pieniądze. - Jeżeli jakikolwiek klub chciałby zacząć z nami rozmowy w sprawie Milika, to musiałby przedstawić gigantyczną ofertę, ale nasz plan na ten moment nie zakłada jego odejścia - powiedział Marc Overmars, dyrektor sportowy Ajaxu Amsterdam.

To oznacza, że ewentualny transfer Arkadiusza Milika do Barcelony mógłby przebić rekordową cenę za Grzegorza Krychowiaka. Paris Saint-Germain zapłaciło za reprezentanta Polski ponad 30 mln euro.

Polscy piłkarze wyjechali na zasłużone wakacje. Odpoczywają? Ale nie Krychowiak! [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Czy Arkadiusz Milik poradziłby sobie w Barcelonie?
Więcej o: