Euro 2016. Portugalia - Francja. Piękny gest Ronaldo. Zaprosił na mecz wdowę po Stefano Borgonovo

Cristiano Ronaldo zaprosił Chantal Borgonovo na finał Euro 2016 pomiędzy Portugalią a Francją (niedziela, 21.00, relacja na żywo w Sport.pl). To wdowa po Stefano Borgonovo, znakomitym włoskim piłkarzu, który zmarł na stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Problem ALS został poruszony na całym świecie kilka lat temu za sprawą akcji "ice bucket challenge". Ronaldo wspiera fundację im. Borgonovo finansowo od kilku lat.

- Nie mogłam w to uwierzyć. Jorge Mendes (agent Ronaldo) zadzwonił do mnie i powiedział, że Ronaldo chciałby mnie zaprosić na mecz do Paryża. Jestem szczęśliwa, że pamięta się jeszcze o moim mężu i wspiera w naszej walce z ALS - powiedziała Chantal Borgonovo dodając, że Ronaldo i Mendes zawsze wspierali jej rodzinę.

Wcześniej została zaproszona na mecz reprezentacji Włoch z Hiszpanią w 1/8 finału. Spotkanie miało miejsce 27 czerwca, gdy przypadła trzecia rocznica śmierci jej męża.

Borgonovo grał m.in. w Milanie (z którym zdobył Puchar Europy), Fiorentinie oraz 3-krotnie zagrał w reprezentacji Włoch. Napisał też autobiografię "Urodzony napastnik" na komputerze, który mógł obsługiwać jedynie za pomocą swoich oczu. ALS zdiagnozowano u niego w 2008 roku. Na stwardnienie zanikowe boczne zmarł również reprezentant Polski Krzysztof Nowak, który grał m.in. w VFL Wolfsburg.

Zobacz wideo

Dyskwalifikacja za seks z kibicką? Najdziwniejsze kary w sporcie [HISTORIE]

Więcej o: