Euro 2016. Trener Portugalii o... fryzurze Quaresmy: To dzieło sztuki!

Już w niedzielę poznamy nowego mistrza Europy. W finale zmierzy się reprezentacja Portugalii z gospodarzami turnieju, Francją. Na konferencji prasowej przed tym spotkaniem dużo miejsca poświęcono stanowi zdrowia Pepe, Griezmannowi oraz... fryzurze Ricardo Quaresmy. Jak ją skomentował trener Portugalczyków?

- Jest po prostu niesamowita - powiedział Fernando Santos zapytany przez jednego z dziennikarzy o nową fryzurę Ricardo Quaresmy, któremu fryzjer wyciął na boku głowy złotą gałązkę oliwną. Ma to być odniesienie do herbu Portugalii, którego jednym z elementów są takie gałązki. - Gdy zobaczyłem tę fryzurę, pogratulowałem mu. To jest dzieło sztuki.

Ricardo Quaresma, który strzelił ostatniego karnego decydującego o odpadnięciu reprezentacji Polski z Euro 2016, od zawsze słynął z ekstrawaganckiego wyglądu. Tatuaże, idące z duchem czasu fryzury i wspaniała technika od wielu lat charakteryzują tego potwornie zdolnego zawodnika. Niestety skrzydłowy Besiktasu Stambuł nigdy nie dorównał swojemu koledze Cristiano Ronaldo jeśli chodzi o osiągnięcia, a tegoroczne mistrzostwa Europy zwykle rozpoczyna na ławce rezerwowych.

Jedno jest pewne, dzięki nowej, oryginalnej fryzurze Internet będzie wrzał do czerwoności jeszcze przez kilka dni. Pod warunkiem oczywiście, że zdolny 32-letni zawodnik oprócz złotego liścia na głowie zapisze się złotymi zgłoskami podczas finału Euro 2016.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o: