Bundesliga. Kibice Borussii Dortmund: Jakub Błaszczykowski musi zostać! Jest petycja

Jakub Błaszczykowski, jeden z najlepszych polskich piłkarzy podczas Euro 2016 może wkrótce opuścić Borussię Dortmund. Sprzeciwia się temu część kibiców. Napisali nawet specjalną petycję w serwisie OpenPetition.de.

Losy Błaszczykowskiego przed sezonem 2016/17 wciąż stoją pod znakiem zapytania. Reprezentantowi Polski skończyło się wypożyczenie do Fiorentiny, gdzie nie są zainteresowani przedłużeniem go.

- Kuba aktualnie przebywa na wakacjach, ale jego powrocie usiądziemy do rozmów i podejmiemy decyzję - stwierdził Hans-Joachim Watzke, prezydent Borussii .

Tymczasem "Bild" napisał , że zainteresowany pozyskaniem Błaszczykowskiego jest Liverpool, gdzie pracuje Juergen Klopp, prowadzący wcześniej Borussię. Angielskie media podały tę informację za niemieckim dziennikiem, ale na razie brak komentarza ze strony Kloppa bądź jego pracodawców.

Jeszcze przed informacją o zainteresowaniu Liverpoolu sprawę w swoje ręce wzięli kibice Borussii. Jeden z nich, Paul Faustmann, zamieścił podanie w serwisie internetowym OpenPetition.de i zbiera podpisy od zwolenników pozostania Błaszczykowskiego w klubie.

"Obecnie wiele się dzieje w sprawie transferów klubu który jest w naszych sercach, Borusii Dortmund. Niektóre zmiany są dobre, inne raczej nie. Sprawa Kuby należy do tych drugich. On należy do Dortmundu tak, jak kolory czarny i żółty do naszych strojów. Niestety, kibice nie mają nic do powiedzenia, tylko tę petycję. Chcemy pokazać BVB, ile znaczy dla nas Kuba i że on musi zostać! Potem przekażemy petycję klubowi. Kto wie? Może zrobimy coś razem" - napisano w petycji .

Celem jest zebranie 10 tysięcy podpisów. W piątek przed południem akcję wsparło już ponad 7800 kibiców.

Zobacz wideo

Dla kogo oni grają. Graziano Pelle i Viktoria Varga [ZOBACZ]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.