Euro 2016. Antoine Griezmann najlepszym strzelcem od czasów Platiniego?

Antoine Griezmann jest bliski zapewnienia sobie tytułu króla strzelców Euro 2016. Jeszcze przed finałem wiadomo, że więcej goli w czasie jednych finałów mistrzostw Europy zdobył jedynie Michel Platini.

Griezmann po fazie grupowej miał tylko jedną bramkę, ale po trzech kolejnych meczach ma ich już sześć. Pierwszy raz trafił w meczu z Albanią. W 1/8 finału strzelił oba gole w wygranym 2:1 z Irlandią. W ćwierćfinale Francuzi wbili pięć bramek z Islandią, w tym jedną Griezmann.

Bohaterem został ponownie w półfinale, w którym dwa razy pokonał Manuela Neuera. W sumie ma już sześć bramek, więcej niż królowie strzelców ostatnich siedmiu finałów Euro. A ma przed sobą jeszcze występ w finale Portugalia - Francja.

Tylko cud może sprawić, że ktoś dogoni snajpera Atletico. Za nim w klasyfikacji strzelców są: Olivier Giroud i Dimitri Payet (obaj Francja), Nani i Cristiano Ronaldo (obaj Portugalia), Alvaro Morata (Hiszpania) i Gareth Bale (Walia), wszyscy mają po trzy gole.

Oczywiście, należy dodać, że jeszcze nigdy w historii Euro finaliści nie rozgrywali po siedem spotkań. To pierwsza edycja turnieju, w której grają 24 kraje. Platini swoje dziewięć goli strzelił w pięciu meczach.

Królowie strzelców Euro:

* - Denni Bergkamp (Holandia), Tomas Brolin (Szwecja), Henrik Larsen (Dania), Karl-Heinz Riedle (Niemcy)

** - Dezso Novak (Węgry), Ferenc Bene (Węgry), Jesus Maria Pereda (Hiszpania)

*** - Francois Heutte (Francja), Walentin Iwanow (ZSRR), Drazen Jerković (Jugosławia), Milan Galić (Jugosławia), Wiktor Poniedzielnik (ZSRR)

Zobacz wideo

Wszystkie miny Joachima Loewa, czyli najlepszy mecz Euro 2016 [MEMY]

Więcej o:
Copyright © Agora SA