Euro 2016. Kibic, który wbiegł na boisko w meczu Polska - Portugalia ukarany

Kibic, który wbiegł na boisko podczas meczu Polska - Portugalia, by przytulić Cristiano Ronaldo, został ukarany za swoje zachowanie.

Sytuacja miała miejsce w 110. minucie podczas dogrywki (było 1:1, Portugalia wygrała 5:3 po rzutach karnych). 22-letni Szwajcar Shamshir Karimi wbiegł na boisko i znalazł się blisko Cristiano Ronaldo, ale został powstrzymany przez ochronę.

W marsylskim sądzie Karimi wyznał, że Ronaldo jest jego idolem. Dostał 500 euro kary i nie może wrócić do Francji w ciągu najbliższego miesiąca.

To nie pierwszy kibic, który pojawił się na boisku by móc spotkać Ronaldo. Pewien fan zrobił sobie zdjęcie z Portugalczykiem podczas meczu z Austrią (0-0). Wtedy Ronaldo powstrzymał ochronę, jednak ta potem miała wykasować zdjęcie z telefonu kibica - by nie zachęcać innych do podobnych czynów.

Euro 2016. Zachodny do tablicy: Gareth Bale kontra Cristiano Ronaldo w półfinale