Euro 2016. Renato Sanches zaniża swój wiek? Legendarny trener nie ma wątpliwości

- Mówi, że ma 18 lat? To popatrzmy w przeszłość. Jego data urodzenia została zgłoszona parę lat później, więc jej termin nie jest prawidłowy. Mogę was zapewnić, że ma 23 albo 24 lata - powiedział Guy Roux, legendarny francuski trener.

Renato Sanches jest objawieniem Euro 2016. Nowy zawodnik Bayernu Monachium zdobył swoją debiutancką bramkę dla reprezentacji Portugalii w ćwierćfinałowym meczu z Polską. Piłkarz, za którego monachijczycy zapłacili 35 milionów euro z miejsca stał się kluczową postacią swojej reprezentacji.

Sanches na murawie imponuje przede wszystkim wielką pewnością siebie i boiskową dojrzałością. To rzadko spotykanie w tak młodym wieku, ale Guy Roux ma na to wytłumaczenie. - Mówi, że ma 18 lat? To popatrzmy w przeszłość. Jego data urodzenia została zgłoszona parę lat później, więc jej termin nie jest prawidłowy. Mogę was zapewnić, że ma 23 albo 24 lata - stwierdził były trener AJ Auxerre.

To nie pierwszy taki zarzut w kierunku reprezentanta Portugalii. Podczas jego gry w Benfice Lizbona, przedstawiciele Sportingu zarzucali mu błąd w dokumentach. Sprawa miała trafić do sądu, ale wtedy lokalny rywal odpuścił i wątpliwości nie zostały wyjaśnione.

Akt urodzenia wskazuje, że Renato Sanches urodził się 18 sierpnia 1997 roku w Lizbonie. Pochodzi jednak z Wysp Zielonego Przylądka i portugalski urząd zarejestrował go dopiero w wieku pięciu lat.

Tańce, kontuzje i... "huh"! Podsumowanie ćwierćfinałów Euro 2016

Zobacz wideo
Więcej o: