Euro 2016. Polska - Portugalia. Pierwsze słowa Błaszczykowskiego po meczu

Jakub Błaszczykowski jako jedyny z Polaków nie strzelił rzutu karnego z Portugalią (1:1, 3:5 w karnych), przez co reprezentacja odpadła w ćwierćfinale Euro 2016. Rano wrzucił post na Facebooka z pierwszą reakcją pomeczową.

- Podnieść się i walczyć dalej - napisał.

Po spotkaniu nie rozmawiał z dziennikarzami jako jedyny z Polaków. Mimo tego feralnego karnego na mistrzostwach Europy był jednym z najlepszych Polaków. Strzelał gole z Ukrainą i ze Szwajcarią w 1/8 finału, asystował przy trafieniu Arkadiusza Milika z Irlandią Północną i wykonywał ogromną pracę we wszystkich meczach (chociażby w obronie z Niemcami i Portugalią).

- Tylko Kuba Błaszczykowski przeszedł szybko, jak po wcześniejszych meczach. Dziękuję, ale nie. Przepraszam, ale nie. Dziękuję, pozdrawiam. Wzruszony, ale pod tym względem niewzruszony. Odmawiał wywiadów w te wieczory, kiedy strzelał bramki, odmówił też w tę noc, kiedy nie trafił karnego. Przez cały turniej rozmawiał po meczach tylko tam, gdzie musiał, z telewizjami które płacą za prawa - napisał w swoim tekście Paweł Wilkowicz.

Zobacz wideo

Memy po meczu z Portugalią

Więcej o:
Copyright © Agora SA