Euro 2016. Cristiano Ronaldo po meczu z Polską: To silny zespół

- Byliśmy od Polaków lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji- powiedział po meczu z Polską (1:1) napastnik reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo, który jednak powiedział kilka komplementów o polskich piłkarzach.

Portugalia awansowała do półfinału Euro 2016 dopiero po konkursie rzutów karnych. - To było bardzo ważne zwycięstwo, dobrze walczyliśmy. W półfinale wszystko jest możliwe - powiedział Cristiano Ronaldo, cytowany przez dziennik "A Bola".

Napastnik Realu Madryt skomplementował też Polskę. - Polacy dobrze grali, to silny zespół. Grają intensywnie, wysoko, są doświadczeni - powiedział Ronaldo, który przecież po pierwszym meczu grupowym - z Islandią (1:1) - stwierdził, że rywale prezentują małą mentalność i przez to za wiele na mistrzostwach nie ugrają.

- Ale byliśmy od Polaków lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji i wygraliśmy zasłużenie. Rzuty karne to loteria, ale dobrze je wykonywaliśmy. Gratuluję moim kolegom, trenerowi i jego sztabowi. Teraz trzeba przeanalizować następnego rywala, zrobimy to dobrze i damy z siebie wszystko w półfinale - zakończył Ronaldo.

ZOBACZ TEŻ: książki o gwiazdach futbolu, wybitnych trenerach i porywającym świecie piłki nożnej >>

Dramat reprezentacji Polski, ale jesteśmy z nich dumni! Łzy na boisku [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA