Transfery. Zlatan Ibrahimović oficjalnie w Manchesterze United!

- Czas powiadomić o tym świat. W następnym sezonie będę grał w Manchesterze United - napisał w czwartek po południu na Instagramie Zlatan Ibrahimović, były napastnik Paris Saint-Germain.

Przejście szwedzkiego napastnika do Manchesteru United od dłuższego czasu było pewne, brakowało tylko oficjalnego potwierdzenia. Zlatanowi w CV brakuje mistrzostwa Anglii, "Czerwone Diabły" to wciąż jeden z bardziej popularnych klubów na świecie, a trenerem zespołu z Old Trafford został Jose Mourinho, o którym Ibrahimović powiedział kiedyś, że dla niego byłby gotów zabić.

I w czwartek pojawiło się oficjalne potwierdzenie. W stylu szwedzkiego napastnika - na Instagramie. - Czas powiadomić o tym świat. W następnym sezonie będę grał w Manchesterze United - napisał Ibrahimović.

 

Tymczasem telewizja Sky Sports podaje, że Ibrahimović nie ustalił jeszcze z klubem szczegółów kontraktu, nie przeszedł też testów medycznych. To jednak wydaje się już tylko formalnością.

Szwed zdobył w swojej karierze 13 mistrzostw krajowych - w Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Francji. Z pięciu największych lig Europy zostało mu więc tylko trofeum w Anglii i w Niemczech. Zlatan po nieudanym Euro 2016 skończył karierę reprezentacyjną i będzie się tylko skupiał na grze w klubie.

W Manchesterze będzie pracował z Jose Mourinho. Obaj mają być kluczowymi ludźmi w renesansie United, którzy w tym roku nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów.

Euro 2016."Graj z Kija!" "Lewandowski chciał, ale nie doszedł!". Kto to powiedział? [QUIZ]

Zobacz wideo
Więcej o: