Euro 2016. Polska - Portugalia. Jeszcze raz to samo

Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki - Milik, Lewandowski. Po co zmieniać, skoro ta jedenastka wywalczyła awans do ćwierćfinału? Miejsce na niespodziankę od Adama Nawałki zawsze warto zostawić, ale to nie jest ta faza turnieju czy ten rywal, by eksperymentować. Relacja na żywo z ćwierćfinału Euro 2016 Polska - Portugalia w Sport.pl w czwartek od godz. 21

Wszystko ma być tak samo. Przez ponad dwa i pół roku współpracy reprezentacja stworzyła sobie pewien schemat działania w dniach meczowych. Każdy jest do tego przyzwyczajony, doskonale wie, jak dostosowane są posiłki pod różne godziny rozpoczęcia spotkań. Gdy Polacy grali ze Szwajcarią o 15, to zamiast obiadu był posiłek dla chętnych.

Dziś powtarzany jest schemat dnia z meczu z Niemcami w Paryżu, gdy Polacy również grali o 21. Piłkarze dzień wcześniej mieli przyzwolenie na dłuższe spotkania w pokojach, śniadanie było nieco później niż zwykle. A następnie rozruch w siłowni, by przygotować się do meczu. 13.15 to godzina ostatniej odprawy Adama Nawałki na której piłkarze poznają skład.

Wielkich tajemnic nie ma, jeśli w porównaniu do wyjściowej jedenastki ze spotkania ze Szwajcarią selekcjoner coś zmieni, to wyłącznie przez wzgląd na rywala. Ale w wyżej podanym składzie Polacy rozpoczęli mecz z Niemcami, który ma - skalą trudności i strategią Nawałki - przypominać ćwierćfinał z Portugalią. Nie zmieni się też kolejność piłkarzy do wejścia na boisko: po zawieszeniu za żółte kartki wraca Bartosz Kapustka i to on po imponujących występach w fazie grupowej jest jedną z dwóch pierwszych opcji Nawałki. Drugą jest środkowy pomocnik Tomasz Jodłowiec.

Po obiedzie piłkarze mają czas wolny. Niektórzy na rozmowy z rodzinami, inni jeszcze na drzemkę czy "łapanie koncentracji" - każdy ma swoje sposoby na przygotowanie się do meczu i w te zwyczaje Nawałka nie chce ingerować. Już dawno przekonał się, że swoim piłkarzom może ufać. Na Stade Velodrome biało-czerwoni mają blisko, ledwie kilka kilometrów, dlatego wyjazd z hotelu zaplanowano na 19.20. Wtedy zacznie się wielki wieczór Polaków.

Zobacz wideo

Piłkarze reprezentacji Polski jako Michał Pazdan [ZDJĘCIA]

Więcej o: