Euro 2016. Polska - Portugalia. Nawałka: Nasze wyniki nie są niespodzianką

- Od samego początku naszej pracy robimy postępy, w grze jest progres. Spodziewaliśmy się, że będziemy prezentować bardzo wysoki poziom. Chcieliśmy trafić z dyspozycją i to nam się powiodło - powiedział Adam Nawałka przed meczem reprezentacji Polski z Portugalią. Ćwierćfinał Euro 2016 odbędzie się w Marsylii, w czwartek o godz. 21.

Adam Nawałka o rywalach:

O Portugalii mamy bardzo dobre zdanie. Mają duży potencjał, grają i ofensywnie, ale też przejść do defensywy. Ale co jest wyraźne, to po przechwycie potrafią fantastycznie zaatakować. Są bardzo groźni i czeka nas trudne spotkanie, ale wierzymy w nasze możliwości. Grają w reprezentacji Portugalii zawodnicy z najwyższej półki, nawet nie będę tu wspominał o Cristiano Ronaldo, który jest jednym z najlepszych na świecie. Natomiast każdy mecz to dla nas wyzwanie. Zawodnicy już dużo osiągnęli, ale widzę po moich piłkarzach, że chcą coraz więcej. Jako trenera mnie to cieszy, że mają tego świadomość, bo to niezwykle ważne na turniejach. Chcemy poprowadzić mecz według naszej strategii.

...o Robercie Lewandowskim:

Robert Lewandowski - co powtarzam cały czas - jest bardzo ważnym zawodnikiem. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy, gra dla drużyny, spełnia bardzo ważną rolę, motywuje innych, spełnia się w taktyce zespołu. Jest w bardzo dobrej formie fizycznej, doskonałej mentalnej i wykonuje fantastyczną pracę.

...o możliwości gry w półfinale Euro 2016:

To, że osiągamy takie wyniki na Euro nie jest dla nas niespodzianką. Piłkarze wykonali fantastyczną pracę w przygotowaniach i w eliminacjach. Mogliśmy wtedy doskonalić naszą organizację gry w obronie, czego widzimy efekt. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy.

...o uzależnieniu Portugalii od Cristiano Ronaldo:

Piłka nożna to gra zespołowa, nie ma drużyny, by jeden zawodnik decydował o losach meczu. I Portugalia pokazuje, że jest zespołem i aby osiągnąć sukces w tym meczu, musimy zwrócić uwagę nie tylko na CR7, ale wszystkich zawodników. Bo reprezentują bardzo wysoki poziom i my myśląc o zwycięstwie musimy im dorównać.

...o brutalnych faulach na Lewandowskim:

Robert z racji tego, że jest jednym z najlepszych napastników na świecie - dla mnie numer 1 jako dziewiątka - jest bardzo pieczołowicie pilnowany, często podwajany, potrajany. Przeciwnicy w bezpardonowy sposób go atakują. Natomiast on jest znakomicie przygotowany fizycznie i sobie z tym radzi. Myślę, że sędziowie ogólnie powinni zwracać uwagę na brutalne faule, gdy przeciwnik stara się wyeliminować danego zawodnika z gry. Sędziowie muszą bardziej uważać, by natychmiast faule wyłapywać i reagować - żółtymi, a nawet czerwonymi kartkami.

...o przygotowaniu mentalnym zespołu:

Dla mnie jako trenera niezwykle istotne jest to, by zawodnicy stanowili jedność, team. Zarówno w tych trudnych sytuacjach, jak również ciesząc się z osiąganych sukcesów. Do tej pory funkcjonujemy jako drużyna na najwyższym poziomie. A duch drużyny jest fundamentem i aż tak będzie do końca naszych meczów.

Zobacz wideo

Euro 2016."Graj z Kija!" "Lewandowski chciał, ale nie doszedł!". Kto to powiedział? [QUIZ]

Więcej o: