Primera Division. Rekordowa cena za Krychowiaka. Znamy szczegóły transferu

40 milionów euro plus 5 milionów bonusów za wyniki - taki będzie zapewne nowy polski rekord transferowy. Sevilla, zdaniem hiszpańskich mediów, już wynegocjowała z Paris Saint Germain cenę za jaką sprzeda Grzegorza Krychowiaka

Krychowiak miał w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 45 milionów euro, ale jak pisaliśmy już wcześniej, Sevilla od początku była gotowa na ustępstwa w tej sprawie. Odrzuciła pierwszą ofertę PSG, bo według źródeł "Radio Montecarlo" paryski klub zaproponował tylko 25 milionów euro. Kolejne oferty były już znacznie lepsze i we wtorek, jak podaje dziennik "Estadio Deportivo", najważniejsze szczegóły porozumienia między klubami zostały ustalone. Polak będzie kosztować 40 mln euro, kolejne pięć Sevilla może dostać jeśli Krychowiak będzie sięgać z PSG po trofea, a kwota transferowa zostanie podzielona na dwie raty, do spłaty w dwa lata. Taki wariant jest bardziej opłacalny dla obu stron ze względów podatkowych.

Przez lata polskim rekordem transferowym była równowartość siedmiu milionów euro, zapłacona przez Liverpool za Jerzego Dudka przy jego transferze z Feyenoordu Rotterdam. We wtorek ten rekord pobił Kamil Glik, który przejdzie z Torino do Monaco za 11 mln euro, a wkrótce zostanie też oficjalnie ogłoszony transfer Krychowiaka. Piłkarz już wcześniej porozumiał się z PSG co do indywidualnego kontraktu. Z naszych informacji wynika, że Polak zostanie zaprezentowany przez PSG dwa dni po zakończeniu turnieju we Francji.

Gdyby Zbigniew Boniek ubierał się jak Grzegorz Krychowiak [ZDJĘCIA]

Więcej o: