Euro 2016. Szymon Marciniak zostaje na turnieju!

UEFA podała nazwiska kolejnych trzech arbitrów, którzy po 1/8 finału pożegnali się z turniejem. Wśród nich nie ma Szymona Marciniaka.

Anglik Martin Atkinson, Turek Cuneyt Cakir i Hiszpan Carlos Velasco Carballo zostali odesłani do domu przez Komitet Sędziowski UEFA.

We Francji zostali: Felix Brych (Niemcy), Mark Clattenburg (Anglia), Jonas Eriksson (Szwecja), Viktor Kassai (Węgry), Bjorn Kuipers (Holandia), Milorad Mazić (Serbia), Nicola Rizzoli (Włochy), Damir Skomina (Słowenia) i Szymon Marciniak (Polska).

Polak nie będzie jednak już sędziował. Do końca turnieju, wraz ze swoim asystentem Pawłem Sokolnickim, będzie pełnił rolę arbitra technicznego.

Marciniak na turnieju pokazał się z bardzo dobrej strony. Sędziował na turnieju trzy spotkania - dwa w fazie grupowej i jeden w 1/8 finału. Po żadnym meczu nie było do arbitrów żadnych zastrzeżeń.

Trzeba przyznać, że na Euro 2016 odnieśli sukces. Marciniak jako pierwszy polski sędzia prowadził spotkania podczas turnieju głównego mistrzostw Europy i spisał się tak dobrze, że od razu otrzymał szansę prowadzenia meczu w fazie pucharowej.

Zobacz wideo

Wybierz z nami Miss Trybun Euro 2016! [GŁOSUJ]

Więcej o: