Euro 2016. Anglia szuka nowego trenera. Zaskakujące nazwiska!

Reprezentacja Anglii odpadła z Euro 2016 we Francji. Po porażce z Islandią (1:2) do dymisji podał się Roy Hodgson, a w angielskich mediach ruszyła lawina spekulacji. Wśród następców 68-letniego szkoleniowca wymienia się m.in. Garetha Southgate'a, Brendana Rodgersa, Alana Pardew i Alana Shearera.

Reprezentacja Anglii doznała największego upokorzenia od 1950 roku, kiedy przegrała na mistrzostwach świata w Brazylii ze Stanami Zjednoczonymi. W poniedziałkowy wieczór Anglia przegrała z Islandią 1:2 i odpadła z walki o mistrzostwo Europy. Złote pokolenie, które miało przynieść Anglikom długo wyczekiwany sukces - zawiodło. Roy Hodgson i jego asystenci, po spotkaniu z Islandczykami, zrezygnowali z dalszej pracy z reprezentacją.

- To desperackie i kompromitujące zakończenie czteroletniej pracy Hodgsona w roli trenera Anglii. Niezależnie od tego, co jeszcze wydarzyło się w tym czasie, już zawsze będzie oceniany przez pryzmat całkowitego upokorzenia, które towarzyszyło porażce z Islandią - podsumował pracę doświadczonego szkoleniowca "The Guardian".

W Anglii natychmiast ruszyła lawina spekulacji na temat nowego selekcjonera. Bukmacherzy największe szanse dają Garethowi Southgate'owi. 45-letni trener prowadzi obecnie angielską reprezentację młodzieżową. Na jego korzyść przemawia bogata przeszłość reprezentacyjna. W barwach Anglii rozegrał 57 meczów i zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy w 1996 roku.

Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się również Gary'ego Neville'a, który pracował w sztabie Roya Hodgsona, a przez kilka miesięcy kompromitował swoje trenerskie umiejętności w lidze hiszpańskiej. 41-letni Anglik prowadził Valencię w 28 spotkaniach, z których 11 przegrał, 7 zremisował i 10 wygrał. Oprócz tego odpadła w tym czasie z Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Pucharu Króla. Kolejnymi kandydatami są: Brendan Rodgers, były menedżer Liverpoolu oraz Alan Pardew, aktualny szkoleniowiec Crystal Palace.

Chęć pracy z reprezentacją narodową wyraził w mediach Alan Shearer. Były napastnik Newcastle United przyznał, że chciałby pomóc zmazać plamę na honorze angielskiej piłki, a w reprezentacji zgodziłby się nawet na funkcję asystenta. Pytanie tylko, czy człowiek, który prowadził Newcastle w ośmiu meczach Premier League i nie uchronił zespołu przed spadkiem do Championship, pomoże reprezentacji Anglii.

Zobacz wideo

Wybierz z nami Miss Trybun Euro 2016! [GŁOSUJ]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.