Euro 2016. Szwajcaria - Polska. Mark Clattenburg sędzią

Mark Clattenburg będzie sędzią głównym spotkania 1/8 finału Euro 2016 Szwajcaria - Polska. Początek w sobotę o 15.00. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

Kilka tygodni temu Anglik prowadził w Mediolanie finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Atletico Madryt.

To jeden z najbardziej znanych sędziów, na tym Euro prowadził już spotkania Belgia - Włochy (0-2) oraz Czechy - Chorwacja (2-2).

Polacy i Szwajcarzy muszą uważać z faulami. Clattenburg to jeden z najczęściej wyciągających kartki sędziów Premier League. W minionym sezonie dawał śr. 3,24 żółtych kartek na mecz, co dało mu 5. miejsce pod tym względem. Pokazywał też średnio 0,14 czerwonej kartki na mecz, co było trzecim najwyższym wynikiem.

Clattenburg został kiedyś ukarany odsunięciem od sędziowania na jedną kolejkę za to, że wrócił po meczu samemu - a nie z resztą sędziów. Powód? Chciał zdążyć na koncert Eda Sheerana. Przez dziennikarzy i byłych sędziów jest uważany za jednego z najlepszych arbitrów w Anglii i na świecie.

Jego asystentami będą Simon Beck i Jake Collin. Arbitrami bramkowymi zostaną Anthony Taylor oraz Andre Marriner. Sędzią technicznym będzie Grek Anastassios Sidiropoulos.

Zobacz wideo

Gmoch, Hajto, Ronaldo - to bohaterowie fazy grupowej Euro 2016! [NAJLEPSZE MEMY]

Czy Polska awansuje do ćwierćfinału?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.